cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Pillerseetal - léto Přejít k nabídce ubytování

Pillerseetal je tyrolská oblast nedaleko Kitzbühelu blízko hranic se Salcburskem a Bavorskem označována za „slunečné údolí“. Atraktivní poloha v srdci hor láká ke všem formám turistiky, jezera v údolí ke koupání, hned osm 18-jamkových hřišť v okruhu 25 kilometrů pak ke golfu. Místní centra Fieberbrunn, Hochfilzen, St. Jakob in Haus, St. Ulrich am Pillersee a Waidring jsou tak synonymy pohodové a přitom velmi aktivní rodinné dovolené, nepříliš vzdálené z ČR, dobře dostupné z dálnice, umístěné v malebné krajině.
Dopřejte si například výlet do selského dvora, vyzkoušejte alespoň část z více než 800 km cyklistických stezek (vhodná i pro horská kola) nebo některou z více než 400 km turistických stezek v Kitzbühelských Alpách, kde lze vždy nalézt náročnost odpovídající pro vaše potřeby od nenáročných procházek až třeba po vrcholovou výpravu do výšky 2.500 m. Zdolávání vrcholů Vám usnadní 3 lanovky v letním provozu, jakož i příjemné zdravé horské klima Kitzbühelských Alp a v neposlední řadě i atraktivní horské chaty rozeseté po kopcích a servírující perfektní tyrolskou kuchyni.

Samozřejmostí jsou kvalitní hotely i ubytování obecně. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů, plavání i koupání: 3 romantická jezera, 2 koupaliště, 2 kryté plavecké haly, mnoho saun, prvotřídní zařízení pro wellness, takovou nabídku jen tak někde nenaleznete. Výčet aktivit však nekončí - v oblasti je 6 jezdeckých areálů, jezdecká škola, vyjížďky v kočárech tažených koňmi, tenisové kurty a mnoho dalšího…
Pillerseetal je i perfektním východištěm pro výlety do okolí: do cca 1 hodiny lze odtud navštívit Mozartův Salzburg, bavorskou metropoli Mnichov, olympijský Innsbruck či třeba křišťálové světy značky Swarovski ve Wattens. Ještě o poznání blíže je světoznámý skiresort Kitzbühel se svým Hahnenkammem, bavorské lázně Bad Reichenhall či oblast Berchtesgadener Land s jezerem Königssee či Hiterovým Berghofem a „orlím hnízdem“ Kehlsteinhaus v Obersalzbergu.

Tipy na výlety pro rodiny s dětmi :
Triassicpark ve Waidring umožňuje na ploše o velikosti cca 400m² návrat do pravěku. Plazi z minulé světa, mini-pravěké moře a pláž a vyhlídková plošina ze skla cca 70 m nad propastí jistě promění Vaše děti v účastníky expedice. Interaktivní výstava je skutečným zážitkem pro celou rodinu aneb nechte se zlákat na cestu do Pravěku!

Timoks Alm/ bobová dráha Timok Coaster lanovek Fieberbrunn  dlouhá 1.160 m je k dispozici pro letní a zimní radovánky a všechny věkové kategorie. Kromě toho na vás a vaše děti čeká dobrodružná stezka, lesní lanové centrum (vhodné i pro menší děti- atrakce max. 1,5 m nad zemí), dětské hřiště, horolezecký park, obora s daňky a mnoho dalšího..

Nejnovější atrakcí je turistická trasa k Jacobovu kříži na Buchensteinwandu. Tato cesta vede údolím Pillersee k vrcholu Buchensteinwandu, který se tyčí ve výšce 1.456 m. Kříž má úctyhodnou výšku a to 29,5 m. Místo na kterém stojí, je považováno za „Náměstí Míru“, na kterém se poutníci shromažďují pro pozitivní záležitosti a události.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Pillerseehof & Der Bräuwirt 7 140 Kč 150 m HB ano ne ano ne
Hotel Pension Tiroler Hof - 500 m HB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account