cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


 
Údolí Pitztal je oblíbené mezi turisty a milovníky přírody. Objevte celou řadu turistických stezek všech náročností. Nenárožné výlety můžete pořádat i s dětmi třeba k vodopádům Söllbergwasserfall nebo k jednomu z nejvyšších vodopádů Tyrolska Stuibenwasserfall. Pro rodiny s kočárky je vhodná procházka kolem jezera Riflsee, které můžete zakončit na dětském hřišti.

Dovolená na úpatí nejvyšší hory severního Tyrolska: údolí Pitztal se táhle v délce téměř 40 km, než narazí na svahy majestátního vrcholu Wildspitze, který se tyčí do výšky 3768 metrů.
zobrazit méně

Údolí Pitztal se poblíž vesnice Arzl - mezi obcemi Imst a Roppen a v místech, kde řeka Inn protéká kaňonem Pitzenklamm - větví z Inntalu směrem na jih. Nedaleko Wennsu se údolí rozšiřuje a pak se dělí u Hochzeigeru, hory oblíbené mezi lyžaři i pěšími turisty. Směrem na západ do Kaunertalu se odděluje Pillerhöhe, zatímco Pitztal pokračuje dále na jih, kde vytváří úzký a hornatý Innerpitztal. Pokud se vydáte na cestu podél řeky Pitze, zavede vás do fascinující krajiny. Téměř 40 km dlouhé údolí neomylně míří k mohutnému vrcholu Wildspitze (3768 m), nejvyšší hoře severního Tyrolska. Wildspitze na západě lemuje přírodní park Kaunergrat a na východě hřeben Geigenkamm, který tvoří hranici s údolím Ötztal. Díky chráněné pozici na severní straně hlavního alpského hřebene patří Pitztal mezi nejsušší oblasti v Tyrolsku.

Majestátní vodopády
Údolí Pitztal je oblíbené mezi turisty, vyznavači zimních sportů a milovníky přírody. V letních měsících mohou turisté objevovat celou řadu různě obtížných pěších stezek, od snadných procházek po dně údolí až po náročné výšlapy na horské štíty. Nenáročné stezky pro rodiny vedou například k vodopádům Söllbergwasserfall u obce St. Leonhard nebo Stuibenwasserfall poblíž Jerzens. Druhý jmenovaný patří mezi nejvyšší vodopády v Tyrolsku – voda se řítí z výšky 150 m. Region hostí celou řadu sportovních událostí, například tradiční ultramaraton Pitztal Glacier Trail Maniak, jehož účastníci každoročně zdolávají 95 km dlouho trasu se stoupáním 6500 metrů.

Zdroj: https://www.tyrolsko.cz/vsechny-regiony/a-pitztal

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Alpenfriede*** - 0 m AI ne ne ne ano
Hotel Club Alpina**** - 0 m AI ne ne ne ano
Hotel Möderle*** - 0 m HB ne ne ne ano
Prázdninový dům Bergkristall (PZT) - 0 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account