cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Jezero Klopeiner See se nachází na jihu Rakouska ve spolkové zemi Korutany, které se přezdívá „kraj tisíce jezer“. Je to jedno z mnoha jezer, které se v této oblasti vyskytují.

Toto jezero je jedinečné tím, že dosahuje v létě až 28 stupňů Celsia, proto je více než vhodné pro příjemné relaxování u vody. Voda je nejteplejší z ostatních evropských jezer a můžete ji dokonce i ochutnat, protože díky své vysoké kvalitě je pitná. Jezero má tyrkysovou barvu a vstupy z 12 veřejných pláží jsou mělké. Délka jezera je 1,8 km a šířka dosahuje 800 m. Horská příroda a křišťálově čistá voda dodají koupání příjemnou atmosféru pro zklidnění těla i duše.

Pokud by Vám chyběl pohyb, tak se v této oblasti nabízí velká spousta sportovních aktivit od kurzů plavání až po cykloturistiku. Cyklisté mají na výběr mezi příjemnými výlety jako například podél Drávy či kolem jezer, naopak Flow Country Trail na Petzen vyzývá příznivce horských kol k jedinečným zážitkům).

Také se podél jezera můžete projít krásnou jezerní promenádou, která je v Rakousku ojedinělá. Pro příznivce ekoturismu může kraj nabídnout biofarmy, kde můžete ochutnat místní bio speciality.

Aktivní sportovci jsou zde v dobrých rukou. Oblast nabízí řadu možností pro cyklistiku, turistiku např. dlouhé túry po Panoramatické trase jižních Alp, po geoparku Karawanken či po Diexské slunné náhorní plošině, která nabízí fantastické výhledy na krásy regionu.

Pro milovníky kultury se zde nabízí návštěva okolních míst jako jsou například muzea a parky, zříceniny či zachovalé kláštery, vodopád, a nebo města jako je Klagenfurt, největší město Korutan, ve kterém se můžete projít po Starém náměstí a pokochat se historickými kostely či shlédnout výstavu miniaturních staveb Minimundus.

Za návštěvu stojí také hrad Hochosterwitz nebo soukromý zámeček Elberstein. Nechybí zde nabídka festivalů nebo jezerních slavností.

Spoustu zajímavostí a památek můžete zažít také za zvýhodněnou cenu s turistickou "Korutanskou kartou", která je k dostání v místní turistickém infocentru.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmánový dům Waldeck - 2500 m BS ne ne ne ne
Dům Erika - 900 m BS ne ne ne ano
Dům Jacqueline - 800 m BS ne ne ne ano
Hotel am See & Bauernhof*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Ariell*** - 300 m HB ne ne ne ano
Hotel Garni Koralmblick*** - 800 m BB ne ne ne ano
Hotel Marko**** - 800 m FB ne ne ne ano
Pension Alex*** - 200 m BB ne ne ne ne
Pension Schwalbennest - 1200 m BB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account