cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Stubaital je malebné údolí rozkládající se jižním směrem nad Innsbruckem. Ledovcové lyžování od října do června, množství cyklistických tras, vysokohorská turistika na ledovci či nenáročné procházky v nižších polohách i nevšední zážitky při některém z řady nabízených adrenalinových sportů - to vše dělá ze Stubaitalu ideální místo zábavy i odpočinku jak v zimě, tak i v létě. “Stubai” je jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších rakouských středisek a co do počtu kilometrů sjezdovek také největší rakouský ledovcový lyžařský areál. Ovšem není sám - v létě Vás hned čtyři kabinkové lanovky Stubaiského údolí pohodlně vyvezou do překrásného horského světa.

Dominantní ledovec Stubaier Gletscher láká nejen „letní“ lyžaře, ale i pěší návštěvníky, třeba do jedné z nejvýše položených restaurací v Rakousku Jochdohle (3.150 m n. m.).

Údolí protíná romantická Stubaitalbahn, elektrická železnice z roku 1904, jež spojuje Innsbruck s městečkem Fulpmes a nabízí projížďku o délce 18,2 km, jež je sama o sobě unikátním zážitkem. Ve Stubaitalu leží i skutečný přírodní poklad - horní tok říčky Ruetz, jež se svými pramenitými rameny tvoří unikátní přírodní ledovcově-vysokohorský vodní systém, jenž nemá obdoby v celých východních Alpách. Zdejší „WildeWasserPark“ otevírá bránu k nejkrásnějším místům. Hlavní atrakcí cesty za divokou vodou „WildeWasserWeg“ je vodopád Grawa. Veškeré ekologické souvislosti jsou návštěvníkům na jednotlivých zastávkách značené trasy přiblíženy velmi srozumitelnou formou. Únavu z horských túr lze vyplavat v bazénech Freizeitzentra v Neustiftu. Mimořádnou porci adrenalinu si lze dopřát třeba při 192 metrů hlubokém bungee-jumpingu (jeden z největších na světě) z unikátního dálničního mostu Europabrücke. Poněkud romantičtěji zaměřené návštěvníky však spíše asi okouzlí místy až kýčovitá atmosféra typických tyrolských vesniček Schönberg, Mieders, Telfs, Fulpmes a Neustift obklopených vrcholky okolních hor.

Poloha v blízkosti metropole Tyrolska Innsbrucku láká návštěvníky ke spojení sportovní dovolené s prohlídkou tohoto zajímavého města, jež bylo dvojnásobným hostitelem ZOH (1964 a 1976). Mezi výhody Stubaitalu lze řadit i nadmíru pohodlnou cestu z ČR téměř výhradně po dálnici.

hlavní nabídka oblasti
pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, lyžování na ledovci, horolezectví, jízda historickým vlakem, olympijský Innsbruck, bungee-jumping, paragliding

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Appartementhaus Ferienland Stubai 6 650 Kč 100 m BS ano ano ano ne
Gasthaus Hofer*** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Alphof 1 450 Kč 4000 m HB ano ne ne ne
Hotel Alpeiner Nature Resort**** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Alte Post**** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Burgstall**** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Stubaierhof**** - 0 m HB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account