cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Drávská cyklostezka

Jedna z nějznámějších cyklostezek v Rakousku, přes 510 kilometrů po 7 etapách. Trasa vede přes několik hranic z Jižního Tyrolska přes Východní Tyrolsko, Korutany a Slovinsko až do Chorvatska.
V sedmi etapách dojedete z výchozího bodu Toblach/Dobbiaco v Jižním Tyrolsku podél řeky Drávy až k cíli v chorvatském Varaždinu. Cyklostezka je v obou směrech perfektně značená a vede z velké části rovinatým terénem. Cyklisté si tak mohou plnými doušky vychutnat okolní přírodu. Vzhledem k tomu, že poblíž celé trasy vede železniční spojení, je možné jet některé úseky vlakem - tedy pokud chcete. Drávská cyklostezka je ale připravená i z kulinářského hlediska - těší se zde na vás 50 různých hostinců.
 
Město Spittal na břehu řeky Drávy je místem, kde začnete mít pocit dolce vita. Z kulturního města Spittal, známého svým působivým renesančním palácem Porcia a nedalekým jezerem Millstätter See, se vydáte podél Drávy směrem k alpsko-jadranskému městu Villach. Tento nenáročný úsek vede zemědělskou krajinou a malými vesničkami a také vesnicí Molzbichl, kde se nachází speciální muzeum o lidech Carantanie, lidu, z něhož vzešly Korutany. Vždy na dohled je impozantní mramorový lom v Gummern, kde se kámen těžil již od římských dob. Jakmile budete ve Villachu, budete uchváceni jižní atmosférou tohoto města. Je to neoficiální hlavní město Drávské cyklostezky, vrchol pro gurmány, milovníky umění a milovníky nakupování. Městečko na břehu Drávy vyzařuje „dolce vita“ a je dobrým místem pro odpočinkový den – který můžete strávit i u jednoho z oblíbených jezer ke koupání v okolí Villachu. A co víc, i vaše kolo si může odpočinout – s jedinečným cyklistickým komorníkem na promenádě v Drávě.

Zdroj: www.kärnten.com

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Dům Stefanie - 0 m BS ne ne ne ano
Ferienhotel Glocknerhof**** - 0 m FB ne ne ne ano
Ferienpark Putz*** - 0 m HB ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account