cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Krimml - Hochkrimml - léto Přejít k nabídce ubytování

Krimml a Hochkrimml leží v alpském údolí Krimmler Achental pod čtvrtou nejvyšší horou Rakouska Grossvenediger (3.662 m n. m.) v Národním parku Vysoké Taury. Centrem oblasti je městečko Krimml ležící v nadmořské výšce 1.067 m. Hochkrimml s ruchem Krimmlu kontrastuje, je to poklidná malá vesnička položená vysoko nad údolím v 1.640 m n. m.Hlavní atrakcí oblasti jsou nádherné Krimmelské vodopády na říčce Krimmler Ache, která se ve třech „patrech“ valí skalami dolů a tvoří s výškou 380 m největší vodopády nejen v Rakousku, ale i v celé Evropě.

Nevelký romantický Krimml leží na území Salcburska v regionu Pinzgau nedaleko hranice s Tyrolskem. Krimmler Achental sousedí přes průsmyk Gerlospass (1.531 m.n.m.) se známým Zillertalem, jenž je doslova továrnou na letní i zimní sporty . Jeho boční, vysoko položené, Tuxské údolí je zakončeno známým skiareálem s největším rakouským ledovcem Hintertux předkládajícím celoročně úctyhodných 86 km sjezdovek v nadmořských výškách až do 3.250 metrů. Ovšem i v Pinzgau lze po část letní sezóny vyzkoušet totéž na neméně známém ledovci Kitzsteinhorn nad Kaprunem, i v největších letních vedrech se tak můžete z Krimmlu vyjet zchladit a dopřát si úžasné lyžařské zážitky.

Příjemný a méně náročný způsob relaxace lze zažít v zillertálských aquaparcích v Mayrhofenu a Fügenu, „vodní světy“ jiného druhu pak můžete okusit přímo u vodopádů v Krimmlu v naučném parku WasserWunderWelten - zde se dozvíte vše o vodě a její síle, a to jak v multimediálním provedení, tak i na praktických ukázkách.

Milovníci adrenalinu jistě neodolají populární tobogánové dráze Arena Coaster u hlavní lanovky v městečku Zell am Ziller.Celkově ojediněle dokonalá a kompletní infrastruktura, mnoho desetiletí zkušeností s turistickým ruchem a nezaměnitelná atmosféra s folklórem a kroji, s typickými pivnicemi a s místními kulinářskými specialitami tvoří tu pravou současnost údolí Krimmler Achental i Zillertal.

Hlavní nabídka oblasti

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, lyžování na ledovcích Hintertux či Kitzsteinhorn, horolezectví, Krimmelské vodopády, tobogánová dráha Arena Coaster v Zell am Ziller, vodní svět WasserWunderWelten Krimml


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Unterbrunn - 600 m BB ne ne ne ne
Landhaus Rosengartl 5 250 Kč 5000 m BS ano ne ne ne
Panoramahotel Burgeck 1 480 Kč 13500 m HB ne ne ne ne
Panoramahotel Burgeck - 0 m HB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account