cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Salou v posledních letech zaujímá jedno z prvních míst co do návštěvnosti mezi španělskými rekreačními centry a je vyhledáváno zvláště zahraniční klientelou. Leží na Costa Dorada, neboli Zlatém pobřeží, v jižní oblasti Katalánska cca 100 km od jeho metropole Barcelony. Oblast je známa náhernými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře a stálým počasím s velmi vysokým počtem slunečných dnů. Na pobřeží se nachází jak starobylé rybářské vesničky, tak i moderní turistická střediska s kvalitní infrastrukturou. Správním centrem oblasti je historicky cenná Tarragona s řadou antických památek, největším a nejluxusnějším letoviskem Costa Dorady je pak Salou, zvané též metropole Costa Dorady. Na historické centrum zde plynule navazují turistické rezidence, penziony a hotely. Hlavním hybatelem regionálního rozvoje je v posledních letech atrakce Costa Dorady par excellence: zábavní komplex Port Aventura, projekt filmových studií Universal, který ze Salou učinil hlavní centrum zábavy a odpočinku v Katalánsku i celém španělském Středomoří.
K dalším turistickým atrakcím se řadí světelná fontána, starý rybářský přístav v nedalekém Cambrils, delfinárium a velký aquapark v La Pinedě. Dříve samostatná střediska Cap Salou, La Pineda a Cambrils jsou dnes propojena městskou hromadnou dopravou se Salou. Na rozdíl od rušného Salou jsou daleko klidnější, a proto jsou vyhledávána především těmi, kteří touží po příjemném odpočinku spojeném s večerními procházkami či posezením v typickém baru či restauraci. Ve městě samotném je velké množství restaurací, obchodů, barů a diskoték, otevřených dlouho do noci.
Salou získalo nezpochybnitelný status rekreační metropole Costa Dorady hlavně díky šíři své nabídky a kvalitou a množstvím turistických kapacit. Soustřeďuje většinu turistické infrastruktury celé provincie Tarragona (74 ubytovacích zařízení) a profituje z rozmanitosti zdejší nabídky zábavy a kultury. Celoročně příjemné podnebí, bezpečné, upravené a mělké pláže nabízející kompletní služby, přírodně cenné skryté zátoky s atraktivními sceneriemi a všudypřítomná zeleň prostupující městem moderní architektury a urbanismu spolu s historicky a architektonicky cennými památkami, to vše činí ze Salou skutečně špičkový resort. Salou si díky široké nabídce aktivit pro děti též vysloužilo nejvyšší rating v Katalánsku jako rodinná turistická destinace.
Stále se připravují nová zlepšení stávající, již tak dosti bohaté infrastruktury: například nový Yacht Club nebo výstavba pobřežní silnice podél zátok až ke Cap Salou.
Salou se díky své přívětivosti stává čím dál atraktivnější i jako residenční město. Stěhuje se sem řada obyvatel z okolí, ale vysoké je i procento přistěhovalců z jiných, severnějších států Evropské Unie. Salou tak zažívá značný demografický růst. Možná se po dovolené zde strávené rozhodnete k nákupu místní nemovitosti i Vy. 

sport, zábava a volný čas:

plážový volejbal, tenis, hřiště na fotbal, dětská hřiště a prolézačky na plážích, plavecké bazény, vodní park Aquópolis v Pinedě (6 km od Salou, umělé vlnobití, skluzavky "kamikaze", nejrůznější tobogány, vystoupení delfínů), šnorchlování, rybaření, půjčovna vodních šlapadel, skútrů, kajaků, windsurfingů a vodních lyží, kitesurfing, parasailing, půjčovna jízdních kol a „šlapacích čtyřkolek“, motokáry, golf (celkem 3 hřiště v okolí), posilovny a fitcentra v hotelech; Port Aventura (Universal Mediterránea) - 5 km od Salou, nejrozsáhlejší zábavní park ve Španělsku, kombinace vodních i lunaparkových atrakcí i četných představení pro děti i dospělé; pestrý večerní a noční život, restaurace, puby, diskotéky, karaoke bary, herny, trhy denní i večerní, dětské parky s atrakcemi, dětská hřiště na pláži, animační programy, turistické vláčky, výlety lodí, rybářské exkurze, organizované zájezdy do okolních historických měst; řada lidových slavností, koncertů, představení a církevních procesí

doprava autobusem z celé ČR
3.290 Kč / os.
2.990 Kč / děti do 11 let

doprava letadlem z Prahy

5.990 Kč / os.
5.490 Kč / děti do 11 let
letištní a bezpečnostní taxy 1.590 Kč / os.; lety každou sobotu od 07.06. do 20.09.; transfer ve Španělsku již zahrnut v ceně

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Aparthotel Almonsa Playa 7 490 Kč 100 m BS ano ano ano ne
Aparthotel Marinada 8 541 Kč 850 m BS ano ne ano ne
Hotel Acqua 6 291 Kč 200 m HB ano ne ano ne
Hotel Cap Salou *** - 10 m HB ano ano ne ne
Hotel Jaime I 4 152 Kč 500 m HB ano ano ano ne
Hotel Magnolia 9 512 Kč 200 m HB ano ne ano ne
Hotel Olympus Palace 6 327 Kč 300 m HB ano ne ano ne
Hotel Playa Margarita *** - 300 m HB ano ano ano ne
kontakt facebook aacount google plus account