cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Oropesa
 
Oropesa del Mar je typické malé středomořské městečko ležící na pobřeží Costa del Azahar ve valencijské oblasti v provincii Castellón 275 km jižně od Barcelony a 90 km severně od Valencie, v kraji nazývaném též Levante. Poloha městečka zaručuje turistům výborné klimatické podmínky, ideální pro strávení skvělé dovolené. Podnebí zde má již subtropický ráz. Městečko se svými malebnými zákoutími a rozsáhlými písčitými plážemi s pozvolným přístupem do vody si Vás určitě získá, jako desetitisíce každoročních turistů před Vámi. Oropesa del Mar nabízí nejen čisté a průzračné moře, pláže s jemným pískem, ale i skály a zálivy, ke kterým se svažují husté borovicové lesy. Samotné městečko dává turistům na výběr hned dvě krásné pláže, ideální jak pro malé děti, tak i pro provozování vodních sportů a her: uzavřenou \"La Concha\" (Mušle) a otevřenější \"Morro de Gos\" (Psí tlama).

Zcela jistě Vás zaujme lokální unikátní gastronomie, v níž se spojují dary moře s neméně proslulými plody místních rozsáhlých sadů a zahrad. Mezi mnoha pokrmy typickými pro tuto oblast zmiňme vynikající rýžovou paellu. Z ovoce, kterého je zde hojnost a mnoho druhů, jmenujme na prvním místě proslulé pomeranče, vždyť ne náhodou znamená název Costa del Azahar „pobřeží pomerančovníkového květu“.

Neméně pozoruhodná je však i historie památek v malebném jádru starého města. Stopy lidské činnosti zde pocházejí již z období paleolitu, z doby Iberů a Římanů. V roce 1233 dobyl oropeský hrad král Jaime I. Jeden z jeho nástupců, Pedro I. z Antequery, dal postavit na pobřeží proti četným útokům berberských pirátů obrannou Královskou věž - Torre del Rey, kterou později přebudoval Filip XI., a která je dnes dominantou města a jedinečnou památkou vojenské architektury ze 17. století. Ve staré části můžeme pozorovat středověký půdorys města, s úzkými a strmými uličkami. V nejvyšší části jsou zbytky hradeb a ruiny hradu, který kdysi obsadil El Cid. Ve farním kostele zasvěceném místní patronce Virgen de la Paciencia (Panně Marii Trpělivé), jsou uchovány ukázky kachlíkové výzdoby z Alcory z 18. století.

Pro Oropesu jsou charakteristické společně sdílené oslavy, pořádané na počest svátků jejích patronů: soutěže, průvody a procesí, různá vystoupení apod. K dalším jednoznačným kladům Oropesy lze připočíst živý sportovní přístav a celou řadu sportovních aktivit a událostí. Při pobytu v tomto krásném přímořském letovisku se rovněž nelze nesetkat s bohatou nabídkou teras, hospůdek, barů, restaurací, diskoték a celkově velmi čilého nočního života nabízejícího dokonalé rozptýlení. Oropesa del Mar má moderní a kompletní turistickou infrastrukturu, která je připravena vyhovět všem požadavkům návštěvníků.

Můžete si zde užívat slunce na příjemných, teplých plážích a věnovat se sportovnímu rybolovu na jižních útesech, objevovat ve starém městě kouzelné kouty se středověkým půvabem, chodit po cestičkách pod horami a těšit se z výhledu na rozlehlé pomerančové sady ohraničné horami a mořem, či si lze zajít k majáku, cítit vánek a kochat se nádhernými pohledy na Středozemní moře.

Komu by nestačila samotná Oropesa, může si dopřát četné výlety. Ve vzdálenosti 25 kilometrů směrem do vnitrozemí leží vesnice Vilafamés s hradem a malebným historickým jádrem se specifickým kouzlem. V Cabanes (10 km od Oropesy) si můžete prohlédnout římský oblouk, hrad Miravet s jeho studánkou přírodní vody a poustevnu Les Santes. V Castellónu (22 km) navštivte věž Fadrí, Planetárium nebo park Ribalta.

Zkrátka a dobře: na jednu dovolenou toho Oropesa s okolím nabízí více než dost a dovolujeme si předem vyloučit možnost, že by snad mohla někoho z Vás tato destinace zklamat či nudit.

moře a pláže:
Místní moře je čisté, u břehu však může být při nepříliš častých větších vlnách zkaleno zvířeným pískem. Po většinu roku je i zcela klidné a nežijí v něm žádní nebezpeční živočichové. Pláže jsou povětšinou poměrně rozsáhlé, tvořené jemným pískem a pozvolna se svažují do vody. Přístup je tedy snadný i pro malé děti a neplavce. Při větších vlnách je třeba obezřetnosti při koupání okolo ostrých útesů. První charakteristickou vlastností, která překvapí návštěvníka Oropesy del Mar je rozmanitost jejího pobřeží. Na severu jsou pláže Amplaries a Morro de Gos, ideální pro provozování vodních sportů. Více k jihu se nachází La Concha (Mušle), skutečná perla Středomoří, dlouhá 500 metrů, s čistou a klidnou vodou. Vedle ní je moderní sportovní přístav. Dále se pobřeží mění v divočejší a ustupuje krásné krajině se skalisky a malými zátokami s borovicemi a středomořskou vegetací. Blízké pohoří Sierra de Oropesa tvoří přirozenou hradbu, která chrání město před větrem z vnitrozemí a zajišťuje mu mírné klima po celý rok. Zdejší vody jsou velmi vhodné pro potápění a šnorchlování. Z Oropesy si každý den můžete vyjet na výlet do přírodní rezervace Columbretes, kde je možno provozovat i podmořský lov. Zdejší průzračné vody jsou přirozeným výskytištěm podvodních živočichů. Tento jedinečný ekosystém je v současnosti jedním z mála míst, kde můžeme najít červený korál. Většina pláží je veřejná, k dispozici jsou místy sprchy se studenou vodou, hřiště pro plážový volejbal i dětské atrakce v podobě houpaček, prolézaček atd., použití vlastních slunečníků a lehátek není nikterak omezeno. Na menší části pláží si lze za poplatek pronajmout plážový servis. Oropesa je také držitelkou „modré vlajky“, ocenění, které je každoročně udělováno mezinárodní neziskovou organizací Nadace pro ekologickou výchovu (FEE) za čistotu pláží.

sport, zábava a volný čas:
plážový volejbal, tenis, hřiště na fotbal a košíkovou, petanque, dětská hřiště a prolézačky na pláži, jachting (krásný sportovní přístav), rybolov, kurzy potápění, šnorchlování, půjčovna vodních šlapadel, skútrů, kajaků, windsurfingů a vodních lyží, půjčovna jízdních kol a „šlapacích čtyřkolek“, ideální terény pro horskou cyklistiku, motokáry, minigolf, golf (dvě hřiště ve vzdálenosti necelých 20 km), trekking v okolních horách, posilovny a fitcentra v hotelech, masáže, solárium, jacuzzi, bazény, projížďky na koních; pestrý večerní a noční život, bary a restaurace na plážích, diskotéky, karaoke, herny, letní kina, trhy, dětské parky s atrakcemi, dětská hřiště na pláži, výlety lodí, rybářské exkurze, organizované zájezdy do okolních historických měst; koncerty a představení organizovaná zejména v období svátků; 23. června se tradičně slaví Svatojánská noc, kdy se na plážích zapalují pověstné svatojanské ohně; 25. července je svátek sv. Jakuba a po celý týden se konají nejrůznější lidové oslavy; první říjnovou neděli se slaví svátek Panny Marie Trpělivé - Virgen de la Paciencia, patronky města s lidovou gastronomickou slavností a soutěží v přípravě paelly

doprava autobusem z celé ČR
3.490 Kč / os.3.190 Kč / děti do 11 let

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Aparthotel Bernat 5 690 Kč 30 m BS ano ano ano ne
Apartmány Oropesa 6 640 Kč 300 m BS ano ne ano ne
Apt. dům Playa Parada 8 890 Kč 150 m BS ano ano ano ne
Apt. dům Playa Parada - polopenze 3 490 Kč 150 m HB ano ne ano ne
Apt. dům Solymar - bez stravy 9 790 Kč 50 m BS ano ano ano ne
Hotel Ancla 3 990 Kč 150 m HB ano ano ano ne
kontakt facebook aacount google plus account