cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Benalmádena Se nachází v těsném sousedství Torremolinos , necelých 20 minut cesty od letiště v Málaze. Tak jako je Torremolinos rájem Němců, je Benalmádena oblíbeným místem Angličanů. Osobně si myslím, že Benalmádena si zachovala více původního andaluského charakteru než zcela turistické Torremolinos .
Benalmádena je rozdělena na tři části: Benalmádena Costa, Arroyo de la Miel a Benalmádena Pueblo.
První zmiňovaná část se nachází přímo na pobřeží a jde o 9 km čistých pláží a o turistickou část města. Velké množství upravených pláží, barů a restaurací je lemováno krásnou promenádou vedoucí až do sousedního Torremolinos .
Nachází se zde i nejlepší sportovní přístav na světě Puerto Marina, kde můžete obdivovat drahé luxusní jachty a plachetnice. Pravidelně se tu pořádají závody regat a mezinárodní soutěže v rybolovu. Jde o centrum zábavy, barů, restaurací, diskoték, kasin, a také je k vidění zajímavé mořské akvárium. (foto Benalmadena Puerto Marina)

Arroyo de la Miel je živé městečko, nacházející se ve střední části Benalmádeny, asi 15-20 minut od pláží. Můžete zde navštívit park plný vodních a pouťových atrakcí jménem Tivoli World, kde se konají nejrůznější koncerty a kulturní akce. Za návštěvu stojí také velmi dobře upravený Holubí park (Parque de la Paloma) plný živých zvířat, vhodný k podvečernímu posezení.

Benalmádena Pueblo je bílá andaluská vesnička, sídlo především místních obyvatel. Je nejvíce vzdálená od moře, za to je zde klid a představuje jakýsi únik od níže pulzujících barů a diskoték. Navštívit tu můžete Castillo Colomares, velmi zajímavě postavených hrádek.
Nad městečkem se tyčí hora Calamorro (750 m.n.m.), na kterou je možné se nechat vyvézt lanovkou a odkud se vám naskytne pohled nejen na pobřeží Benalmádeny, ale i na celou Málagu, směřem na západ uvidíme pohoří sousední Granady a směrem napravo se v dáli rýsuje africké pobřeží.

Nejživější noční život najdete asi v Puerto Marina, kde je nespočetné množství barů a diskoték pulzujících až do ranních hodin. Osobně doporučuji navštívit bar Monet, kde si objednejte výbornou a velkou sangrii za 4 €. Je zde příjemné posezení a později i diskotéka, kde hrají veškeré druhy hudby, což je trochu výjimka.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány Ms Alay 7 190 Kč 200 m BS ano ne ano ne
Hotel Palmasol 7 890 Kč 250 m HB ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account