cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Andalusie - vnitrozemí Přejít k nabídce ubytování

Andalusie
Andalusie
 
Andalusie je jedna z autonomních oblastí Španělska, která se nachází se na jihu Pyrenejského poloostrova.
Na svém jižním cípu je ohraničena Gibraltarským průlivem a tvoří jakýsi most mezi Evropou a Afrikou. Je omývána jak Středozemním mořem (Almería, Granada, Málaga), tak Atlantickým oceánem (Cádiz, Huelva).
Od východu k západu je pobřeží rozděleno na několik částí: Costa de Almería , Costa Tropical , Costa del sol , Costa de la Luz .

Na severu je jako hranice mezi Andalusií a provincií Castilla-La Macha považováno městečko Despeñaperros. Mezi Andalusany se někdy z legrace říká: Od Despeñaperros směrem na sever už neexistuje nic.

Andalusii tvoří od roku 1833 celkem 8 provincií: Sevilla, Málaga, Granada, Córdoba, Cádiz, Huelva, Almería, Jaén. Za hlavní město celé oblasti je považována Sevilla , která je sídlem andaluského parlamentu a řady dalších institucí.

V Andalusii najedete nejenom krásné pláže, ale také řadu hor a pohoří. Nepředstavujte si však krásné české hory. Země je vyprahlá a suchá. Mezi nejvýznamnější pohoří patří Sierra Nevada , kde se dá v zimě velmi pěkně zalyžovat, a Sierra Morena, dále pak Cordillera Bética či Serranía de Ronda.

Původ názvu Andalusie pochází pravděpodobně z období arabské vlády na poloostrově. Arabové tehdy území měli nazývat Al-Andalus.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
El Chico - 0 m BS ne ne ano ano
Vila Iznajar - 500 m BS ne ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account