cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Tossa de Mar je malebné romantické katalánské městečko ležící na pobřeží Costa Brava 90 km severně od Barcelony a 100 km jižně od hranic s Francií. Samotná Tossa je právem nazývána perlou pobřeží, rozprostírá se totiž nad skutečně okouzlujícím zálivem s písečnou pláží lemovanou skalami. Toto původně středověké městečko zdobí zbytky pevnosti z 12. století a zachovaly se i středověké hradby a části hradu. Jeho současná podoba je výsledkem přestavby z roku 1387. Tossa de Mar byla po právu prohlášena národní kulturní památkou Katalánska. Uzounké a křivolaké uličky s kamennými domy přímo lákají k nostalgickým procházkám po starobylém centru a vyzývají k vystoupání po hradbách až na vrcholek skal s možností návštěvy několika vyhlídek zaručujích pohled na úchvatné scenérie mořské hladiny odrážející sluneční paprsky. Při té příležitosti se nabízí i návštěva majáku, ve kterém je umístěna stálá expozice vypovídající o historii tohoto unikátního městečka. Milovníci umění a historie určitě nebudou nabídkou Tossy zklamáni, neboť zde naleznou mnoho historických budov a kostelů, mezi nimiž je určitě třeba zmínit nejkrásnější a největší svatostánek San Vicente, který zdobí magická socha z bílého mramoru Cristo del Silencio, a nechybí zde ani socha Virgen de Fatima, zvaná též Černá Madona. Nabídku doplňuje místní galerie a městské muzeum s antickými vykopávkami a obrazy Marca Chagalla. Pro milovníky pláží a koupání je Tossa ideálním rodinným střediskem s krásnou čistou písečnou pláží a pozvolným vstupem do moře. Tossa de Mar je tedy bezesporu tou správnou volbou střediska pro klidnou a pohodovou dovolenou, není však příliš vhodná pro milovníky rušného nočního života.

moře a pláže:
Moře je v Tossa de Mar výjimečně čisté, což jen potvrzuje již tradiční ocenění modrou vlajkou Evropské unie za čistotu pláží. Po většinu roku je zde moře klidné. Dominantní městskou pláží je hlavní a největší Platja Gran s kompletním turistickým plážovým servisem, hrubším pískem a pozvolným vstupem do vody. Na okrajích města se nacházejí menší pláže, mezi nimiž rozhodně stojí za zmínku Es Codolar - překrásná pláž posazená mezi skalami. Velké množství menších zálivů a ostrůvků vytváří výtečné podmínky pro potápění a šnorchlování. Centrální pláž Platja Gran je vybavena bary i restauracemi, sprchami a dětskými koutky, menší pláže v okolí vesměs tento servis postrádají.

sport, zábava a volný čas
centrum vodních sportů (šnorchlování, škola potápění, půjčovna vodních šlapadel, vodní lyže a parasailing), plážový volejbal a fotbal, dětská hřiště a prolézačky, několik golfových hřišť, minigolf, tenis, petanque, půjčovna kol, paintball, krytý bazén diskotéky, karaoke, bary a restaurace, 1x týdně velký trh, výlety lodí po celý měsíc srpen se v Tosse de Mar každoročně koná Mezinárodní hudební festival

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Aparthotel Esmeraldas 5 790 Kč 600 m BS ano ne ano ne
Apartmány Giverola Resort 18 990 Kč 500 m BS ano ne ano ne
Hotel Continental Tossa 5 190 Kč 700 m HB ano ne ano ne
Hotel Don Juan Tossa 4 990 Kč 200 m HB ano ne ano ne
Hotel GHT Neptuno 5 301 Kč 350 m HB ano ne ano ne
Hotel Mar Bella 5 590 Kč 100 m HB ano ne ano ne
Hotel Tossa Beach / Center 5 768 Kč 200 m AI ano ne ano ne
Vilky Don Juan 5 190 Kč 200 m FB ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account