cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Peníscola
Peníscola
Peníscola
 
Peníscola leží necelých 220 km jižně od Barcelony na Costa del Azahar - „pobřeží pomerančovníkového květu“, na jednom z nejpřitažlivějších pobřeží celého Španělska. Je to kraj výjimečný jak svými klimatickými podmínkami, tak i svou přírodou a krajinou. Pobřeží lemují pláže s jemným zlatým pískem a přilehlé vnitrozemí se zprvu zelená úrodnými sady, aby se záhy zvedalo do pohoří El Maestrazgo, které zdobí malebné vesničky v typickém středomořském stylu. Na severu je Costa del Azahar oddělena od Katalánska řekou Ebro s ekologicky výjimečně cennou deltou, významným evropským zimovištěm tažného ptactva. Do dalekosáhlé historie Costa del Azahar se podstatnou měrou zapsali Iberové, Kartáginci, Římané, Vizigóti i Arabové, kraj je spojen i se jménem hrdiny španělské reconquisty El Cida, či „vzdoropapeže“ Benedikta XIII. (ve Španělsku zvaný Papa Luna), který v roce 1411 přestavěl původně templářský hrad ze 13. století v Peníscole na své sídlo - papežský palác. Proto je celá oblast skutečným památníkem starobylé architektury a všichni milovníci historie budou dozajista nadmíru spokojeni. Především takové skvosty jako jsou Valencie, Morella, Benicassim, Sagunto či Tarragona se natrvalo vryjí do paměti každého jejich návštěvníka. I stará čtvrť města Peníscola s hradem (který stál původně na ostrově, jenž se postupem času stal poloostrovem) dnes bez nejmenších pochyb patří mezi nejvýznamnější historicko-umělecké památky kraje Valencia. Papežský hrad na 54 metrů vysokém skalnatém poloostrově poskytuje neopakovatelný pohled na kilometry pobřeží na severu s novostavbami turistických kapacit, stejně jako na jih na pohoří Sierra de Irta pozvolna se přes skalnaté pobřeží svažující k mořské hladině. V současnosti žije Peníscola především turismem a nejen díky širokým písčitým plážím je jedním z nejvíce žádaných letovisek celého pobřeží Costa del Azahar. Intenzivní nová výstavba svědčí o neutuchajícím zájmu rekreantů o tento překrásný kout Španělska. Ruku v ruce pak kráčí i neustálé zkvalitňování a rozšiřování stávajících služeb tak, aby byl hostům poskytnut maximální možný komfort a aby zde každý nalezl dostatek možností k plnohodnotnému strávení dovolené. K němu významnou měrou přispívá i velmi stálé teplé podnebí, které na naprosté minimum redukuje riziko \"propršené\" letní dovolené. Všichni jistě uvítají nadmíru vlídné ceny většiny služeb a rodiny s dětmi dozajista ocení široké možnosti aktivit pro nejmenší. Peníscola tak má všechny předpoklady, aby oslovila a plně uspokojila skutečně široké spektrum návštěvníků.

moře a pláže:
Místní moře je čisté, u břehu však může být zkaleno zvířeným pískem. Po převážnou většinu roku je i zcela klidné. Pláže jsou zde historickým centrem Peníscoly rozděleny na dvě charakterově zcela odlišné části. 6 kilometrů na sever, až po letovisko Benicarlo, se táhne místy až 100 metrů široká písčitá pláž tvořená jak pískem jemným, zpravidla v pásu do 5 až 15 metrů od moře, tak i pískem hrubozrnným v místech od moře vzdálenějších. Jemnější písek je každoročně na pláže uměle navážen. Vstup do moře je pozvolný, v místech terénními úpravami rozšířené pláže pak stupňovitý, není tedy zcela ideální pro malé děti a neplavce. V moři nežijí žádní nebezpeční živočichové. Pláž je veřejná, přesto však denně udržovaná. Místy je osázena palmami, k dispozici jsou sprchy se studenou vodou, hřiště pro plážový volejbal i dětské atrakce v podobě houpaček, prolézaček atd., použití vlastních slunečníků a lehátek není nikterak omezeno. Na menší části pláží, zpravidla v blízkosti velkých hotelů, si lze pronajmout plážový servis. Podél pláže vede široká promenáda až do Benicarla. Pobřeží od historického centra Peníscoly na jih je členité a převážně skalnaté, pláže jsou zde malé, tvořené drobnými oblázky. Peníscola je také známa jako držitelka „modré vlajky“, ocenění, které je každoročně udělováno mezinárodní neziskovou organizací Nadace pro ekologickou výchovu (FEE) za čistotu pláží.

sport, zábava a volný čas:
plážový volejbal, tenis, hřiště na fotbal, petanque, dětská hřiště a prolézačky na pláži, plavecké bazény / vodní parky, šnorchlování, rybaření, půjčovna vodních šlapadel, skútrů, kajaků, windsurfingů a vodních lyží, půjčovna jízdních kol a „šlapacích čtyřkolek“, motokáry, golf (35 km vzdálené hřiště s 18 jamkami), plážová promenáda vhodná pro jogging a kolečkové brusle, posilovny a fitcentra v hotelech; pestrý večerní a noční život, restaurace, puby, diskotéky, karaoke, herny, lunapark, trhy (1x týdně), dětské parky s atrakcemi, dětská hřiště na pláži, animační programy, turistický vláček, výlety lodí, rybářské exkurze, organizované zájezdy do okolních historických měst; koncerty a filmová představení organizovaná zejména v období svátků; nejkrásnější slavnosti, které jsou zasvěceny Ermitaně, patronce města, probíhají začátkem září a trvají až dva týdny - v této době se organizují ohňostroje, koncerty a slavnostní průvody, velkou atrakcí je též zápas s mladými býky či sportovní soutěže, vyvrcholením těchto svátečních dní je průvod maurů a křesťanů, který symbolizuje jejich vzájemné přátelství

doprava autobusem z celé ČR

3.490 Kč / os.3.190 Kč / děti do 11 let

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány al Andalus 6 790 Kč 500 m BS ano ne ano ne
Apartmány Paraiso 5 290 Kč 20 m BS ano ne ano ne
Hotel Jaime I 7 590 Kč 250 m HB ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account