cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Pineda de Mar je stejně jako Malgrat živým katalánským městečkem, jež je nepřetržitě osídleno již 2000 let a kde turistické objekty dosud tvoří jen malou část zástavby. Turistický ruch, omezený zde na 15 menších hotelů, se zde prolíná s každodenním životem místních obyvatel, nebývale pestrý je výběr obchodů, kaváren a restaurací jak ve starobylých uličkách, tak na přímořské promenádě. Pineda je tedy jednoznačně vhodnou volbou pro ty, kdo nemají v lásce čistě turistické, často přelidněné lokality. Obě střediska se nacházejí v oblasti Costa Maresme, jež je jižním pokračováním pobřeží Costa Brava, na úpatí pohoří Montenegro, přibližně 55 km severně od Barcelony Díky pobřežní rychlodráze mají skvělé a levné spojení s Barcelonou, kam můžete podniknout velmi zajímavý výlet snadno sami, nebo samozřejmě i v rámci organizovaných zájezdů s průvodcem. Obě letoviska též nabízejí dostatek vyžití pro všechny věkové kategorie. Mladší určitě nepohrdnou návštěvou některé moderní diskotéky či nočního klubu, milovníci procházek naleznou klid v křivolakých uličkách Malgratu či Pinedy s domy až z 11. století. Pro nejmenší jsou připraveny atrakce v podobě zábavních parků Marineland s delfináriem v blízkosti Malgratu de Mar, nebo Water Worldu, světa vodních radovánek u Lloretu de Mar. 

moře a pláže:
Pro část pobřeží nazývanou Costa Maresme jsou oproti Costa Bravě typické široké pláže s jemnějším pískem a s pozvolnějším vstupem do moře. V oblasti Malgrat - Santa Susana - Pineda dosahuje souvislá pláž délky celkem cca 8 km (5 km úsek Malgrat - S.Susana, 3 km Pineda). Je lemována vzrostlými palmami, centrální pláže jsou každodenně upravovány, jsou vybavené sprchami, nad jejich bezpečností bdí členové pobřežních hlídek a zdravotní služby. Plážový servis za poplatek je dostupný v místech velkých hotelů, když cena za pronájem lehátka a slunečníku je okolo 3,5 € / den. Jsou zde též zpravidla k dispozici bary, restaurace, sportoviště a dětská hřiště. Místní moře je čisté (Pineda získala ocenění Modrá vlajka), u břehu však může být zkaleno zvířeným jemným pískem. Moře je většinou klidné, vstup do něj je relativně pozvolný a bezpečný pro všechny věkové kategorie i neplavce, jsou zde však i místa se stupňovitějším přístupem. V moři nežijí žádní nebezpeční živočichové. Snad jedinou nevýhodou je, že podél celé pláže vede železniční trať, kterou je nutno překonat podchody.

sport, zábava a volný čas:
plážový volejbal, hřiště a dětské koutky na plážích, petanque, šnorchlování a potápění, vodní lyžování, windsurfing, parasailing, půjčovny kol a šlapacích „čtyřkolek“, vodních šlapadel a skútrů, minigolf, motokáry, ping pong a tenisové kurty; rušný večerní a noční život, bary, diskotéky s možností karaoke, herny, trhy 1x týdně, dětská hřiště na pláži, animační programy, turistické vláčky, zábavní park Marineland nedaleko Malgratu de Mar (středisko Palafolls), příjemné a snadné železniční spojení pobřeží s Barcelonou a Gironou, organizované zájezdy do okolních historických měst, fiesty a pouliční oslavy spojené s ohňostroji

doprava autobusem z celé ČR
2.990 Kč / os.2.690 Kč / děti do 12 let

letecká doprava z Prahy
5.490 / os.4.990 Kč / děti do 12 let letištní a bezpečnostní taxy 1.580 Kč / os.; základní cena včetně transferů ve Španělsku; lety každou sobotu od 23.06. do 08.09.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Koppers *** - 300 m HB ano ano ne ne
kontakt facebook aacount google plus account