cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Město Sukošan s přístavem leží na pobřeží rozlehlé a mělké zátoky Sukošan na pomezí mezi Zadarem a kanálem Pašman. Město má typický středomořský ráz se sítí úzkých uliček. Podél zátoky se rozkládají hezké písečné pláže. Sukošanský přístav - Dalmacija Marina (dříve Zlatna luka) - jedno z největších přístavišť na pobřeží Jaderského moře.

moře a pláže:
Sukošan má pěkné pláže z drobných oblázků a písku.

sport a zábava:
Především jachting (Marina Dalmacija) a windsurfing, Lidová slavnost - fešta k poctě sv. Kasiána, patrona Sukošanu, doprovázená místními zvyky a obyčeji, 13. srpna. Zábavní program Sukošanské noci (Noći Sukošana) několikrát za sezónu. Karneval s maskami typickými pro zdejší obec. Diskotéka, restaurace a bary.

kam na výlet?

Obrovac cca 43 km, odtud možnost plavby romantickým kaňonem řeky Zrmanji až k ústí do Novigradského moře. Kaňon tu má podobu severského fjordu (kterým ovšem z geomorfologického hlediska není). Kaňon lemují 200 metrů vysoké srázy. Zrmanja není splavná od Obrovce k ústí. Z Obrovce možno podnikat vyjíždky proti toku Zrmanje, na některých úsecích řeky možnost raftingu.
Národní park Paklenica - park vyniká nedotčenou přírodou, je vysoce zajímavý i z geologického hlediska, neboť jsou zde bohatě zastoupeny mnohé krasové jevy. Může se pochlubit rozlehlým lesním porostem, který patří k nejrozsáhlejším na pobřeží, Národní park Paklenica je součástí pohoří Velebit.Nejzajímavější částí parku jsou dva mohutné kaňony, Velika Paklenica a Mala Paklenica, které jsou od sebe odděleny náhorní plošinou vysokou 500 m.
Zadar cca 13 km - hlavní středisko Severní Dalmácie, významný přístav, stará část města se rozkládá na poloostrůvku. V 16. stol., v době největšího tureckého nebezpečí, byla prokopána šíje, takže vzniklý hluboký příkop zalilo moře, v době míru se příkop zase zasypával. Město samo je pro své početné cenné historické a kulturní památky i pro svá kulturní zařízení jedním z nejpřitažlivějších míst v Dalmácii.
Šibenik cca 63 km - mnoho vynikajících památek. Šibenická katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) byla v r. 2000 zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO.
Vransko jezero cca 23 km - největší původně sladkovodní jezero (vzheldem k propojení s mořem, je chuť vody lehce slaná) v Chorvatsku. Vzniklo zaplavením krasového polje podzemními vodami. Jezero je proslulé bohatstvím ryb (kapři, štiky, úhoři aj.). V místní restauraci u jezera lze zakoupit povolenku k rybolovu (rybářský lístek) na jeden den nebo na delší dobu.
foto tzo sukošan hr
nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Casa del Sol - 30 m BS ne ne ne ne
Dům Ivan - 350 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account