cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Toto málo známé letovisko Moščenička Draga se nachází na Kvarnerské riviéře. Letovisko je chráněno pohořím Učka, kterému vděčí za mírné a příjemné podnebí. Město Moščenička Draga je plné bohaté vegetace, které můžete pozorvat v zahradách i na horských stráních. Co se týče koupání je zde 2 km dlouhá pláž z drobných kamínků a je to tedy vhodné místo i pro rodiny s dětmi. Své si zde najdou i milovníci malých zátok, kde jsou také drobné oblázky. Na některých místech tohoto letoviska lze najít i mělčiny pro malé děti a neplavce. V blízkosti se nachází i trajektová přístav odkud jezdí trajekt na překrásný ostrov Cres.

moře a pláže:
Pěkné 2 km dlouhé pláži z drobných oblázků (místní ji nazývají Sipar) vděčí Mošćenička Draga za svou oblibu. Je vhodná i pro děti a neplavce. Další malé příjemné pláže jsou v malých zátokách směrem na jih: mezi skalami pláž Sveti Ivan a nudistická pláž FKK Senjevac a další odlehlejší, hůře dostupné (směrem na Brseč a dále).

kam na výlet?
Výstup do staré obce Mošćenice (173 m n. m.) - schody k ní vedou přímo od pláže z Mošćeničky Dragy, 760 schodů (!), je však možnost vyjít po silnici nebo vyjet autem (3 km). Vesnice si pro svou odlehlost a poměrnou nepřístupnost zachovala ve starém jádru starobylý, svérázný vzhled. Je sevřena na malém prostoru dochovanými hradbami, do nichž byly vestavěny obytné domy. Je protkána uličkami a schodišti, průchody a můstky, různě na sebe navazujícími. Domy jsou i několikapatrové, v jednom z domů starý lis na olej a mlýn, oba na koňský pohon. Na náměstíčku je barokní kostel z 18. stol. a několik domů s půvabnými portály Před hradbami dva kostelíky, sv. Šebestiána (Sveti Sebastijan) ze 16. stol. a sv. Bartoloměje (Sveti Bartol či Bartul) ze 17. stol. a městská lodžie ze l7. stol. Z bastionů rozhled.
Mošćenice - pěší cestou lze dojít do obce Učka (995 m n. m.) velmi malebnou krajinou přes místa Vojvodiće, Detane a Trebišća. Z osady Učka lze pokračovat na Vojak (1401 m), nejvyšší vrchol masivu Učka. Je to krásná, ale vzhledem k velkému převýšení dosti náročná túra.
Další vycházky po svazích Učky, výlety na vrcholky tohoto pohoří
Vycházky do blízkého okolí letoviska: Medveja 4 km, Lovran další 2 km severně.
Starobylé městečko Brseč - 22 km jižně


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Dům Sandalj - 200 m BS ne ne ne ano
Hotel Mediteran Moščenička Draga*** - 50 m BB ne ne ne ano
Hotel Remisens Family Marina**** - 0 m HB ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account