cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Premantura
Premantura
Premantura
 
Premantura je malé letovisko, které se nachází 12 km jihovýchodně od Puly, s cca 250 obyvately. Leží na úzkém, úplně plochém poloostrově Kamenjak, v jeho centrální části, mimo moře, které je však na obě strany vzdáleno jen necelých 300 metrů. Premantura je známa chovem ústřic a slávek jedlých. Zdejší restaurace mají na jídelníčku bohatou nabídku ryb a plodů moře. Pěkná rybí restaurace je na blízkém ostrůvku Ceja (jihovýchodně od Premantury). Zdejší pobyty jsou určeny pro sportovně zaměřené turisty, kteří hledají klid a zvlášť dobré podmínky pro vodní sporty a nevadí jim určitá odlehlost místa, jedodušší ubytování a nepříliš velká nabídka zábavy.

moře a pláže:
Premantura má velmi hezké koupání na větších či menších plážích nebo na blízkých ostrůvcích: oblázky, hrubý písek, skalní plotny. Vhodné i pro koupání dětí.

kam na výlet?
Chráněné území Donji Kamenjak se nachází v nejjižnější části poloostrova Kamenjak (jižně od Premantury), který je současně nejjižnějším bodem Istrijského poloostrova .Pro pěší a cyklisty je vstup zdarma, za auto se platí 20 kun. Od 15.6. do 15.9. je rezervace přístupná od 7 do 22 hod. Je častým cílem výletů pěších i cyklistických (vede sem cyklistická stezka). Z Premantury vede cesta lesnatým terénem 4 km až k mysu Kamenjak (Rt Kamenjak).
Medulin 13 km severovýchodně
Pula 11 km severozápadně

foto medulinriviera hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Dům Gerencer - 300 m BS ne ne ne ano
Dům Margit - 400 m BS ne ne ne ne
Mobile home Stupice 6 390 Kč 150 m BS ne ano ano ano
Residence Kamenjak - 700 m BS ne ne ne ano
Apartmány DOM - 0 m HB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account