cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Letovisko NIN se nachází v Severní Dalmácii na zadarské rivieře a je situováno 17 km západně od Zadaru. Před příchodem Římanů zde byla pod názvem Aenona osada známého ilyrského kmene Liburnů. Za římské vlády bylo sídlo opevněno a bylo zde vystavěno několik zajímavých staveb, jejichž část si dnes můžete prohlédnout ve formě archeologických vykopávek. Největšího rozkvětu dosáhl Nin v 11. století, kdy byl biskupským sídlem a prvním královským sídlem. Dnes je zde pěkné přímořské letovisko, ležící na ostrůvku v nádherné 7 km dlouhé písčité laguně. S pevninou je Nin spojen dvěma mosty. V centru městečka se nachází banka, pošta, lékárna, několik hospůdek a obchodů. Každého návštěvníka jistě nadchne nádherný výhled na Velebitské pohoří a krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Teplota moře je zde o 3 °C vyšší než na otevřeném moři.

moře a koupání:
V Ninu a okolí jsou písečné pláže, které mají velmi pozvolný vstup do moře. Na několika lokalitách se vyskytuje léčivé bahno - peloid. Další písečné lze najít v obci Privlaka, při mostu na ostrov Vir.

kam na výlet?

v Ninu doporučujeme návštěvu katedrály Sv. Kříž (z 9. století), prohlídku sochy biskupa Řehoře Ninského (originál sochy stojí před Zlatou branou Dioklecianova paláce), dále doporučujeme procházku do velmi živého letoviska Zaton (cesta vede kolem nádherné rotundy Sv. Nikola z 11. století), ostrov Vir (8 km, s pevninou je spojen mostem), přístav a oblíbené letovisko Petrčane (procházku po promenádě je příjemné zakončit v některé z místních kaváren či cukráren).
foto ezadar hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmánový dům Vitko - 30 m BS ne ne ne ne
Apartmány Bonex - 100 m BS ne ne ne ano
Bungalov Mira 6 650 Kč 700 m BS ne ne ne ne
Dům Irena - 300 m BS ne ne ne ne
Dům Jakov** 7 590 Kč 600 m BS ne ne ne ne
Dům Stipe 8 950 Kč 700 m BS ne ne ne ne
Hotel Laguna**** - 0 m HB ne ne ne ne
Privátní apartmány Nin - 500 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account