cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Novi Vinodolski
Novi Vinodolski
 

Městečko Novi Vinodolski se nachází na Kvarnerském zálivu. Toto staré městečko se významě zapsalo do dějin Chorvatska díky Vinodolskému zákoniku, který je jedním z nejstarších chorvatských legislativních textů psaných v hlaholici. Momentálně je tento dokument uložen v Národní knihovně v Záhřebu.
Město Novi Vinodolski se také v minulosti proslulo lstí biskupa Kristofora, který zachráník chorvatské vojáky porežény Turky díky tomu, že nechal koním přikovat obrácené podkovy. Biskup na počest tomu, že tato finta vyšla nechal postavit kostel sv. Flipa a Jakuba, ve kterém byl nakonec sám pochován. Z kostela se Vám nyní naskýtá krásný výhled do širokého okolí.
Jakmile opustíte starou část města, ocitnete se v části nové rozkládající se u moře. Je lemována pobřežní promenádou a poseta četnými turistickými zařízeními.
V letovisku Novi Vinodolski je průzračně čisté moře, hojná vegetace, kvalitní turistické zázemí a skvělé podmínky pro vodní sporty zejména lyžování a windsurfing. Hlavní městská pláž je v zátoce Lišanj, kde se nachází i stejnojmenný hotel. Pláž je tvořena drobnými oblázky místy s pískem a má pozvolný vstup do moře, tedy je Novi Vinodolsky vhodný pro rodiny s dětmi. Pláž byla vyznamena modrou vljaku, což je důkaz čistoty a kvality. Moře je navíc lemováno borovým lesem, který zajišťuje přirozený stín. Na své si zde přijdou návštěvníci všech zaměření i věkových kategorií.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Aminess Casa Lišanj - 20 m FB ne ne ne ne
Aminess Lišanj Hotel - 20 m FB ne ne ne ne
Dům Jelena - 200 m BS ne ne ne ano
Dům Vukelic - 400 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account