cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Kvarner zahrnuje oblast navazující na Istrijský poloostrov, pod níž patří jak pevninská část (pobřeží Kvarnerského zálivu od Opatijské riviéry až po Karlobag), tak i skupina Kvarnerských ostrovů (souostroví se skládá z vnějšího pásu ostrovů - Cres, Lošinj, Unije, Susak, Ilovik a několik malých ostrůvků, a z vnitřního pásu vesměs velkých ostrovů - Krk, Rab a několik malých) v Jaderském moři. K oblasti Kvarneru jsou dále přiřazeny regiony Lika a Gorski Kotar. Kvarner je mezi turisty velmi oblíben, zejména díky příjemnému klimatu, všudypřítomné bujné vegetaci a nádherným plážím lemujícím čisté moře. Oblast je kromobyčejně bohatá i co do flóry a fauny, na severu se rozprostírají hluboké lesy a Národní park Risnjak, jihovýchodně od zálivu se rozkládá národní park Plitvická jezera (viz popis severní Dalmácie). Nad Kvarnerskou riviérou se tyčí pohoří Učka s nejvyšším vrcholem Vojak dosahujícím nadmořské výšky 1401 metrů. Toto horstvo chrání pobřeží před nepříznivými povětrnostními vlivy přicházejícími z vnitrozemí. Kvarner je však i oblastí bohatého kulturního a historického dědictví, i proto je jedním z turisticky nejstarších a nejrozvinutějších regionů Chorvatska. V centru pobřežního města Rijeka (italsky Fiume), ale i v mnoha dalších menších městech na pobřeží, si díky stovkám let benátské nadvlády připadáte jako v Itálii. Kvarnerská riviéra začíná na jihu moderním letoviskem Duga Uvala a končí tradičními lázněmi Opatija. Ovšem svou lázeňskou tradicí jsou vyhlášena i letoviska Lovran nebo Ičići a nutno říci, že jde často až o přepychové resorty uspokojující i ty nejnáročnější návštěvníky. Důvodem je, že cestovní ruch se v Kvarneru začal rozvíjet již před více než 160 lety, proto dnes poskytuje v oblasti služeb to nejlepší. Kombinace krásného moře, ostrovů i hor je doslova nezapomenutelná. Kvarner je ideální nejen pro odpočinek, ale i pro skutečně aktivní dovolenou. Ze zdejších 19 přístavů s více než 3000 kotvišť mají návštěvníci možnost pronájmu plachetnic, jachet a motorových člunů, ale mohou si dopřát i organizované výlety na ostrovy Cres, Lošinj, Krk, Rab a Pag, ale třeba i do italských Benátek. Z Kvarneru však můžete podnikat zajímavé výlety i do vnitrozemí Istrie či národního park Risnjak.

Letoviska v Kvarneru jsou, kromě rušné Opatije, spíše menší a poklidnější, většina je zaměřena zejména na rodinnou rekreaci. Naleznete zde velmi dobré zázemí a rovněž nabídka ubytovacích kapacit je dostatečně pestrá. Dovolenou na Kvarneru si můžete zpestřit množstvím kulturních, zábavních či sportovních akcí, například karnevaly v Rijece.

Crikvenica

je město v oblasti Vinodol 37 km jižně od Rijeky. Má příjemné klimatické podmínky, díky nimž se pyšní již více než stoletou historií turismu. Dnes je jedním z nejvýznamnějších center oblasti Kvarnerského zálivu. Zdejší riviéra se táhne od Jadrova na severu po Selce na jihu. Město má také bohatou lázeňskou tradici, nachází se zde množství sanatorií a lázeňských pavilonů. U moře jsou krásné písčité pláže. Množství aktivit pro dospělé (tenis, míčové hry, vodní sporty) i děti činí z Crikvenice ideální místo rodinné rekreace. Lze zde navštívit i atraktivní mořské akvárium. V září se v Crikvenici pořádá Rybářský týden. nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Depandance Omorika - 150 m HB ne ne ne ano
Dům Brzic - 500 m BS ne ne ne ne
Dům Milica*** 7 890 Kč 300 m BS ne ne ne ne
Holiday Resort Ad Turres - 350 m HB ne ne ne ano
Holiday Resort Kačjak - 150 m HB ne ne ne ano
Hotel Ad Turres - 400 m HB ano ne ano ano
Hotel Omorika 6 390 Kč 200 m HB ano ne ano ano
Hotel Riviera** - 50 m HB ne ne ne ne
Ružica Villa*** - 50 m HB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account