cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Letovisko Lovran se nachází v severní části Kvarnerského zálivu na poloostrově Istrie. Lovran je součástí Opatijské riviéry  a od města Opatija je vzdálen cca 12 km. V dřívějších dobách byl Lovran významným rakousko-uherským letovisek, kam jezdila šlechta a bohatí lidé. Z této doby se zde dochovalo mnoho významných staveb a vil. Do dnes je Lovran významné lázeňské letovisko. Díky mořskému vzduchu a horským hřebenům je zde velmi příznivé klima pro strávení dovolené.
V Lovranu stojí dále za zmínku promenáda, která protíná celou Opatijskou riviéru a její délka přesahuje 12 kilometrů. Tato přímořská promenáda je vynikající pro večerní procházky. Milovníci cyklistiky mohou promenádu využít také pro projíždky na kole. V centru letoviska se nachází mnoho restaurací, které lákají k posezení a ochutnávkám místních specialit, barů, obchodů a stánků se suvenýry.

moře a pláže:
Lovran má dvě velké pláže: Kvarner (hlavní pláž) a Peharovo. Pláž Kvarner se nachází ve východní části letoviska (písek, betonová mola), pláž Peharovo leží v zátoce na západním okraji města (jemné oblázky, při vstupu do moře písek). Další menší pláže jsou u hotelů.

sport a zábava:
Jachting (v listopadu mezinárodní regata), podmořský rybolov, vodní lyžování, potápění, tenis, cyklistika, turistika do kopců pohoří Učka.
V průběhu roku se koná několik populárních lidových slavností - fešt, z nichž největší zájem se soustřeďuje na tzv. marunadu , slavnost u příležitosti sklizně jedlých kaštanů v říjnu, v první polovině června se konají Dny třešní (Dani črešanj) se slavností, na níž peče obří lovranský štrůdl z třešní, oblíbené jsou i rybářské slavnosti, od června do září jich bývá několik.

kam na výlet?
pobřežní promenádní cesta "lungo mare" do Opatije a Voloska 12km
vycházky po svazích Učky, výlety na vrcholky tohoto pohoří
Opatija po silnici 5 km
Mošćenička Draga a Mošćenice 7 km.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Residence Beller - 300 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account