cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Skrz Andalusii a zpět

Do Andalusie jsme se rozhodli jet až v září hlavně kvůli teplotám , neboť jakož to nejjižnější část Španělska na dohled sousedí s Marokem a teploty tu v hlavní sezoně dosahují velmi vysokých hodnot. Navíc jsme se chtěli vyhnout hlavní turistické sezoně :). Vilu, ve které jsme bydleli, auta i letenky jsme rezervovali ve Sky Tours a dostali jsme zde i turistické typy.

1.Den
Odlet z Brna. Letěli jsme se společností Ryanair, to pro normálního smrtelníka znamená, že se musí spokojit s maximálně desetikilovým zavazadlem, což obvykle v praxi znamená, že vás doma čeká sofiina volba mezi jedněmi a druhými botami . V Ryanairu nejsou na letenkách místenky, proto pokud chcete sedět spolu, chce to hodně pevné nervy. Původně jsme společně sedět chtěli (říkali jsme si, že když už máme umřít v letadle, tak aspoň jako rodina pohromadě), ale po otevření dveří letadla propukla taková vřava, že nás tato myšlenka velmi rychle opustila. Ostroloktí italové a němci se začali hrnout dopředu a srážet všechno, co bylo okolo, proto jsme došli k závěru, že nám to nestojí zato a že raděj umřeme každý zvlášť.
Let trval 3 hodiny a i přes znepokojivé třepání letadla po celou dobu letu, jsme v pořádku přistáli v Alicante. Volili jsme toto letiště, protože jsme mohli letět přímo z Brna a k tomu ještě za super cenu. Zde jsme si půjčili auta a naše desetičlenná skupinka se vydala do 450 km vzdáleného Iznajaru. Čtyřhodinová cesta po dálnici velmi rychle utekla. Okolní krajina má velmi působivý ráz, s každým kilometrem jako by se měnila. Nejdřív je úplně vyprahlá a po silnicích se povalují \"větvičkové koule\" a člověk si připadá jako v Mexiku, pak je náhle krajina skalnatá, potom krásně zelená a nakonec posetá olivovníky.
Náš dům byl až úplně na vršíčku kopce a nedá se popsat jinak než slovy NÁDHERA. Malý domek uprostřed olivovníkových hájů s výhledem na ohromné jezero odkud se bere pro olivovníky voda.

2.Den
Dnešní den jsme měli ve znamení aktivního\" zevlingu\". Náš dům je ideálně přizpůsoben nicnedělání a my jsme se rádi nechali strhnout, protože jsme byli unavení, skoro jako kdybychom sem z Brna šli pěšky.
Odpoledne jsme se rozhodli jet do Fuente del Piedro, kde mají svoje hnízdiště plameňáci. Bohužel tak jako svoji sezónu ukončili turisti, tak to zabalili i plameňáci. Zůstalo tam už jenom pár kusů, kteří si stejně jako my rozhodli užívat posezóní klídek. Navíc byli za plotem, který nás od nich dělil asi 200m , takže jsme tyhle tečky mohli identifikovat jako plameňáky jenom pomocí teleobjektivu . Nicméně toho bohdá nebude, aby plot Čecha od plemeňáků oddělil. Naše členka se v rebelském duchu rozhodla jako paparazzi plot zdolat a plameňáky vyfotit. Po dvaceti minutách se vrátila s nohama do půli lýtek odšedivého blata , jak se za plotem ponořila do močálu, ale foto úlovky byly dobrou náhradou.

3.Den
Výprava do Tarify. Tarifa je městečko blízko Gibraltaru, kde se dá koupit plavba na oceán, a kde můžete z lodi pozorovat velryb a delfíny. V Iznajaru bylo sice krásné počasí, ale když jsme se blížili do Torremolinos u Malagy , začalo se počasí kazit. Cesta byla dost dlouhá, ,ale když jsme dorazili do Gibraltaru, bylo už jasno, bohužel i velmi velmi větrno. Respektive čekal tam na nás fučák jako blázen. Po cestě k jedné eko agentuře jsme si ještě dělali srandu, že nás snad na tu loď kvůli vlnám nepustí....no, nepustili. Ujeli jsme 240 Km , abychom se akorát dozvěděli, že všechny výpravy na oceán byly zrušeny. Vítr byl fakt děsnej, šli jsme se kouknout aspoň na hradby s výhledem na oceán, ale i tam se nedalo pořádně stát , jak se do nás vítr opíral.
Nedalo se nic dělat, museli jsme vymyslet jiný program. Rozhodli jsme se pro městečko Ronda, které jsme měli naplánované až na zítra. Ronda je úžasné historické město, kde na vás dýchne ta pravá atmosféra. Je zde jedna z nejstarších býčích arén a v minulosti bylo tohle město kvůli svojí strategické poloze často používáno jako obranné místo, o čemž svědčí velké množství bran. Asi úplně nejlepší je most přes řeku Tajo, který spojuje starou a novou část města. Prý byl postaven proto, že ve staré části města v 17.stol. tak strašně zvýšili daně, že se obyvatelé rozhodli postavit most přes propast a nastěhovat se na stranu, kde byly daně nižší. A´t už to bylo jakkoli výhled je odtud úžasný.

4. Den
Granada. Granada je město o skoro třistatisícech obyvatel a je roztažená po poměrně velké ploše, kde panorama tvoří pohoří Sierra Nevada. Od architektury až po obyčejná tržiště je zde vidět velký vliv Maorské a Arabské kultury. Chtěli jsme navštívit staré arabské sídlo Alhambra, ale na prohlídku se musí lístky zamlouvat dlouho dopředu, proto jsme ho šli obdivovat jen z protějšího kopce což taky stálo zato, hlavně při západu slunce. Už po stmění jsme se pomalu skrz Granadu vraceli k místu, kde jsme měli zaparkovaná auta a procházeli jsme skrz různá tržiště, kde arabové prodávali koření, kožené brašny a podobně. To všechno mělo svoje kouzlo.

5.Den
Rozhodli jsme se zkusit štěstí a opět se vrátit do Tarify. Už když jsme tam byli prve, vzali jsme si kontakt na tu eko agenturu, s tím, že si tam nejdřív zavoláme a zkusíme se zeptat, jestli se fakt jezdí, než zas ujedeme 240 Km úplně zbytečně. Volali jsme tam ráno, volali jsme těsně před odjezdem, volali jsme v půlce cesty... po každé nás ujistili, že je vše OK a že se jezdí. Dorazli jsme do Tarify a pán se nám uráčil oznámit, že se nikam nejede. Byli jsme naštvaní. Šli jsme protodo jiné agentury Firmm, což je eko agentura, která peníze z palubních lístků věnuje na výzkum a ochrarnu delfínů ( nebo to aspoň tvrdí). Tam jsme si koupili na doporučení lístek na plavbu v Gibraltaru k delfínům. V provozu byl jenom tento výjezd protože byl do středozemního moře na delfíny, na rozdíl od té původní ,kam jsme chtěli na velryby v oceánu, kde byly větší vlny. Před naloděním jsme dostali přednášku o delfínech a viděli jsme jich opravdu hodně. Popravdě nechápu, jak jich tam může být tolik , když je Gibraltar tak špinavej a navíc je tam velkej provoz nákladních lodí.

6.Den
Odlet.

Andalusie je nádherná a obrovská země. Asi nikde jinde jsem doposud neviděla tak výrazně se měnící krajinu…

Nezávazně objednat


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Island - země neobyčejných zážitků - slunečno občas déšť - 0 m ne ne ne ne
Mauricius - pestrobarevný ostrov v Indickém oceánu - 0 m ne ne ano ne
Norsko - výprava za trolly - 0 m ne ne ne ne
Putování po ostrově Madeira - 0 m BS ne ne ne ne
Sicílie - Královna středozemního moře - 0 m ne ne ne ne
Skrz Andalusii a zpět - 0 m ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account