cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Dachstein West - léto Přejít k nabídce ubytování

Dachstein west to jsou nedozírné možnosti pěší, cyklistické i motocyklové turistiky, nordic walking, horolezectví, zajištěné trasy (klettersteigy), lanovky v letním provozu, geocaching, množství horských chat, dětský park Brunos Bergwelt v Russbachu, rafting, canyoning, tenis, jízda na koních, paragliding, vodní parky

Dachstein West je mnoha českým návštěvníkům dobře známý název lyžařského střediska ve spolkové zemi Salcbursko (jež se však rozkládá částečně i v sousedním Horním Rakousku) nacházejícího se v nádherné přírodě jen 60 km od Salzburgu, jež však má rozhodně čím se pochlubit i v teplejších měsících roku. Russbach, který nabízíme v rámci naší letní sezóny, sice sám nemá velká jezera, jakými se chlubí třeba sousední oblast Salzkammergut, to však rozhodně neznamená, že by postrádal atraktivitu a spousty možností báječného vyžití.

Nachází se na idylickém místě obklopen masivy Dachstein a Gosaukamm (s jedinečným vrcholem Grosse Bischofsmütze).

Divoké skály, zasněná údolí a vzácná alpská květena dokreslují nevšední zážitky z nedotčeného prostředí.

I díky zdejší geologické rozmanitosti zde například roste více než 20 různých druhů orchidejí, jako je střevíčník pantoflíček nebo vzácné vstavače.

Mimořádně je mezi turisty oblíbena túra kolem Gosaukammu: okouzlující okruh (mnozí jej pojímají jako 2denní) vede od jedné horské chaty k další lesním terénem okolo rozeklaných skal, oči vždy připoutá majestátní „biskupská mitra“ Grosse Bischofsmütze.

Cyklisté zase vzývají Salzburger Almentour - neboli 30 horských pastvin za 3 dny; 20 tras různé obtížnosti poskytne perfektní zážitky na celkových 720 km tratí.

Pro české návštěvníky je velmi zajímavý i fakt, že jednou z hlavních horských chat údolí je Gablonzerhütte jižně od Zwieselalmu na úpatí Donnerkogelu v Gosaukammu (již v Horním Rakousku, jen pár metrů od hranic Salcburska). V roce 1902 založili horolezci v Jablonci nad Nisou (německy Gablonz) alpské sdružení Gablonz a roku 1933 koupili hrubou stavbu dnešní Gablonzerhütte. Po válce se chaty ujalo alpské sdružení z města Neugablonz, nově založeného v Bavorsku vyhnanci z Jablonce nad Nisou. Vzhledem ke své snadné dostupnosti je Gablonzerhütte (1.550 m n. m.) velmi oblíbenou turistickou destinací.

Pro návštěvníky Russbachu jsou na dosah ruky též veškeré turistické atrakce sousední oblasti Salzkammergut (Solná komora), třeba proslulé termální lázně v Bad Ischlu, letním sídle císaře Františka Josefa I., nebo Hallstatt se svým překrásným jezerem a solnými doly.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Appartementhaus Russbach - 100 m BS ne ne ne ne
Dům Sonnbichl - 100 m BS ne ne ne ano
Hotel Lungötzer Hof*** - 0 m AI ne ne ne ano
Hotel Voglauerhof - 0 m HB ne ne ne ne
Chalety Alpendorf **** - 8 m BS ne ne ne ne
Vitalhotel Gosau - 8000 m AI ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account