cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Popis

Mohutné pásmo Alp táhnoucí se od Francie až po Slovinsko od sebe nejen geograficky odděluje střední a jižní Evropu, ale zároveň vytváří i nespočet čarokrásných míst, které skýtají ideální prostředí ke strávení nejen zimní, ale i letní dovolené.
Obyvatelé těchto končin jsou zoceleni staletími přežívání v nejtvrdších podmínkách a dnes, kromě vrozeného smyslu pro práci, pořádek a zodpovědnost, jsou, a to i přes svou uzavřenější povahu, dokonalými hostiteli pro všechny návštěvníky, kteří se rozhodnou do jejich kraje zavítat. A navíc zde, bez ohledu na to, ve které zemi se rozhodnete strávit dny své alpské dovolené, naleznete mentalitu, jež se díky částečně společné historii v rámci rakouského mocnářství (většina dále uváděných oblastí tvořila jeho součást až do roku 1918) ani tak příliš neliší od té naší.


Aktivity

Z pestré nabídky aktivit si v Alpách vyberou snad všichni. Pro ty, pro něž je synonymem dovolené pláž, jsou zde neuvěřitelně čistá a slunečními paprsky zajitá jezera na úpatí vysokohorských štítů s nabídkou windsurfingu, kitesurfingu, potápění, jízdy na plachetnicích či oblíbených šlapadlech. Cykloturisté mohou volit mezi pohodlnějšími cestami údolími a adrenalinovým zdoláváním vysokohorských cest. U těch, kteří místo horského kola upřednostňují kolo klasické silniční, je naopak velmi populární zdolávání alpských průsmyků ve stopách nejslavnějších etapových závodů, jako je Giro d‘Italia. Bohatě prostřený stůl zde naleznou vyznavači paraglidingu, raftingu, canyoningu, ale i tradiční vysokohorské turistiky, usnadněné i v nejextrémnějších výškách jištěnými „ferratami“. Ale nejen milovníci dobrodružství si zde přijdou na své. Ohromný potenciál je zde též pro nenáročnou pěší turistiku, houbaření, rybolov nebo dnes tolik populární nová specializovaná odvětví, jakými jsou agroturistika, gastroturistika či enoturistika. Opomenout však nesmíme ani „zarputilé“ lyžaře, kteří se bez této své drogy nedokáží obejít ani v letním období. Na ně zde čeká celá řada ledovcových areálů s celoročním provozem.
Jungfrau je slavný horský štít uprostřed Švýcarska zvaný též „střecha Evropy“, kam vede i nejvýše položená železnice kontinentu. Region Jungfrau je zároveň velmi rozsáhlá oblast s dalšími známými vrcholy Eiger, Mönch a Schilthorn a neméně proslulými středisky Grindelwald, Wengen či Mürren v údolích pod nimi. Atraktivní je jak pohodové prozkoumávání rozsáhlé oblasti vláčky od nízko položeného Interlakenu až po vrchol Jungfraujoch, tak i horská turistika až po trasy nejvyšší obtížnosti.

Stručně shrnuto pro Vás mají „letní“ Alpy nachystáno dostatek argumentů pro prožití skutečně pestré aktivní dovolené, jež Vás povznese na těle i duši a zároveň Vás dokonale ochrání před „stresy“ známými z masově navštěvovaných mořských pláží.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Bad Serneus - 0 m HB ano ne ano ne
Hotel Jungfrau Lodge - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Monte Rosa - 350 m HB ne ano ano ne
Chaletdorf Edelweis - 0 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account