cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Dolomity jsou významným horským masivem Italských Alp rozkládajícím se v severní části Itálie, na východ od Bolzana. Pohoří má 18 vrcholů vyšších než 3.000 m a skládá se z mnoha menších, často velmi rozličných horských skupin. Oblast charakterizují typické bělostné dolomitové srázné stěny, věžovité vrcholy, rozeklané skalní hřebeny a bizarní tvary některých štítů. V době ledové pak ledovce formovaly hluboká údolí a zároveň narušily křehké skalní masivy. Na území Dolomit lze nalézt všechny typy horské krajiny od horských luk po skalní masivy s ledovci. Název Dolomity se ujal teprve po 1. světové válce, dříve se nazývaly Monti Pallidi (Bledé hory). Z urputných bojů této války zbyla v horách řada pevnostních staveb a dodnes viditelných pozůstatků konfliktu, který připomíná i muzeum v oblasti 5 Torri a Lagazuoi nad Cortinou d’Ampezzo. Nejkrásnější část Dolomit se táhne od oblasti Cortiny d’Ampezzo na západ, kde leží ve středu celého masivu nejvyšší vrchol celých Dolomit, ledovcem pokrytá Marmolada (3.343 m. n. m.).

Severněji se pak zvedá horská skupina Sella, jež je v zimě zbožňována lyžaři díky obousměrnému okruhu Sella Ronda, v létě pak cyklisty i motorkáři zdolávajícími nekonečné serpentiny 4 mýtických průsmyků Passo Pordoi, Passo Sella, Passo Gardena a Passo Campolongo. Masivem Sella prochází jazyková hranice, severní část náleží do německojazyčné provincie Bolzano, jižní do italsky hovořících provincií Belluno a Trento. Některá údolí centrálních Dolomit však před stovkami let osídlilo ještě zajímavé etnikum - Ladini. Tento nejmenší evropský národ čítá asi 30.000 osob hovořících jazykem podobným švýcarské rétorománštině. Pestrý mix kultur včetně rozličných dialektů, lokálních gastronomických specialit činí už tak mimořádně zajímavý horský region ještě atraktivnějším.

Dolomity jsou turisticky velmi vyhledávané. Mnoho lidí dnes navštěvuje Dolomity kvůli zajištěným cestám „vie ferrate“. Ferraty mají v pohoří velkou tradici. Právě zde se za první světové války zrodila myšlenka zajištěných cest, které měly původně napomáhat pohybu vojáků v nepřístupném terénu.

Dolomity jsou také rájem horolezců. Zde se psala historie světového horolezectví. V létě zde lze absolvovat mnoho výstupů od lehoučkých až po nejextrémnější výstupy. V horách žijí medvědi, kozorožci, kamzíci, svišti, orli, tetřevi a mnoho dalších vzácných druhů fauny. V Dolomitech nalezneme celou řadu chráněných území, označovaných jako Parco naturale. Roku 2009 byly Dolomity zapsány na seznam Světového dědictví UNESCO.

hlavní nabídka oblasti

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, ferraty (zajištěné cesty), horolezectví, paragliding, aquapark v Canazei, památníky bojů 1. světové válkypěší, cyklistická a vysokohorská turistika, ferraty (zajištěné cesty), horolezectví, paragliding, aquapark v Canazei, památníky bojů 1. světové války


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Aparthotel Des Alpes - 0 m BS ne ne ne ne
Apartmánový dům Casa Maddalena - 0 m BS ne ne ne ne
Apartmánový dům El Tobio (PFS) - 0 m BS ne ne ne ne
Apartmánový dům Giovanni (CPO) - 0 m BS ne ne ne ne
Appartements Locanda Montana 11 190 Kč 1500 m BS ano ne ano ne
Garni Princess 5 940 Kč 0 m BB ano ne ano ne
Grand hotel Misurina - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Alpine Mugon 3 360 Kč 1 m HB ano ne ne ne
Hotel Dependance Grüner Baum 2 040 Kč 1 m HB ano ne ne ne
Hotel Locanda Montana 7 630 Kč 1500 m BB ano ne ano ne
Hotel Barisetti - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Delle Alpi - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Rifugio Scoiattolo - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Rosenheim*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Sonne Sole*** - 0 m HB ne ne ne ano
Residence Baumgartner 6 990 Kč 0 m BS ano ne ano ne
Residence Des Alpes - 0 m BS ne ne ne ne
Residence Domina - 0 m BS ne ne ne ne
Residence Hermine - 0 m BS ne ne ne ne
Residence Parkhotel Plose - 0 m BS ne ne ne ne
Residence Regina Dolomiti - 0 m BS ne ne ne ne
Sport Hotel Pampeago 9 730 Kč 0 m HB ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account