cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Provence - to jsou teplé slunečné paprsky, azurově průzračné moře i starobylé uličky vonící bylinami z balkónů i obchodů s kořením. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu. Přivoňte si a ochutnejte s námi.

TIPY NA VÝLETY
Souostroví zlatých ostrovů
Zlaté ostrovy Porquerolles, Port-Cros a Le Levant, opravdové perly usazené v modři, se pozvolna odpojily od pásma Maures a dnes ohraničují rejdu Hyéres, Carqueiranne a la Londe. Ostrov Porquerolles – nejvýznamnější ze 3 ostrovů. Leží nejzápadněji, je 7 km dlouhý a 2,5 km široký. Cesty jsou lemovány borovicemi a eukalypty, na jaře se ostrov promění na ohromnou kytici květů nejrůznějších vůní – národní park Port-Cros. Za pozornost stojí Maják na ostrově či Pevnost St. Agata, kde je stálá výstava námořní a podmořské archeologie (vstup 5 EUR), pozoruhodná vyhlídka. Lodě na ostrov odjíždějí z Cannes - Port de Cannes, Quai Laubeuf, z přístavu v Hyéres a z Tour Fondue (lodní lístek 17 EUR).

Kaňon Verdon
Kaňon Verdon patří k nejdramatičtějším přírodním scénériím v Evropě. Temně zelená řeka Verdon se vine na dně hlubokého údolí s narušenými skalami a kuželovitými vrcholy délce 21 km a dosahuje hloubky až 1500 m. Od vstupu známého jako Balcons de la Mescla se můžete rozhlédnout po celém kaňonu ve tvaru velmi úzkého písmene V, který v místních vápencových vrstvách vyhloubila řeka Verdon. Můžete se projít po stezce nad kaňonem s vyhlídkami, přejít most přes propast, nebo si u rozlehlého uměleného jezera Sv. Kříže vypůjčit šlapadlo a užívat si krásy kaňonu z vodní hladiny (zapůjčení šlapadla cca 10 EUR).

Aquaparky
Při návštěvě Provence doporučujeme strávit jedno příjemné odpoledne v největším aquaparku v jižní Francii - AQUATICA ve Fréjus. Naleznete zde úžasné skluzavky, tobogány, z jejichž vršku je úžasný výhled na okolní krajinu, bazény s vlnami i dětská brouzdaliště, pirátské lodě či vířivky. O trochu menší ale stejně hezký aquapark naleznete v Sante-Maxime (vstupné 24 EUR, děti 17,50 EUR, do 1 m zdarma, otervřeno od 11.6.-8.9.).

Grasse
Milovníci krásných vůní a parfémů určitě neopomenou navštívit tradiční výrobny parfémů v Grasse – Galimard nebo Fragonard. Nachází se adi 16 km od Cannes směrem do vnitrozemí a je odtud nádherný výhled na velkou část Azurového pobřeží. V této vesničce z 18. století obklopené hektary voňavých květů proniknete do tajů výroby toaletních vod, parfémů, mýdel, jak se vyráběly dříve a jak dnes, můžete navštívit laboratoř tvůrce parfémů, kterému se ve Francii přezdívá „nos“. Vstup je zdarma a otevřeno je každý den. Pokud zde strávíte celý den, určitě se zajděte podívat do Muzea umění a dějin Provence - 3,10 EUR či do Mezinárodního muzea parfémů 3,10 EUR.

Saint Tropez
Jedno z nejslavnějších a nejproslulejších letovisek Francouzské riviéry. Tento malý rybářský přístav se nachází v jedné z četných zátok Azurového pobřeží, asi 70 km jz. od Cannes. V sezóně je zde opravdu „hlava na hlavě“, veškeré hotely, restaurace i místní kavárny jsou obasazené. Pokud chcete spatřit klidnější stránku letoviska, udělejte si procházku podél hradeb, ze které se vám naskytne úchvatný pohled na záliv a město. Některé z těchto nádherných výjevů naleznete na malbách v místním Musée de L´Annonciade (vstup 3,80 EUR). Jestliže se vydáte směrem do moře do kopce, můžete navštívit Citadelu ze 16. století a v ní sídlící námořní muzeum. Navštivte toto známé přístavní městečko plné kaváren, módních butiku a galerií a zavzpomínejte na slavné filmy před světoznámou četnickou stanicí.

Abbaye du Thoronet
Navštivte jedno z nejzachovalejších opatství řádu Cisterciátů v Provence. Jeho výstavba v nádherném románském stylu se datuje až do roku 1146. Můžete zde obdivovat krásnou architekturu masivních zdí a sklepení, uchvátí Vás však zajisté místní kostel, jehož akustika se řadí mezi nejlepší v Evropě. Opatství se nachází na sjezdu z dálnice A8 Cannes-des-Maures (vstupné 5 EUR). Po cestě sem se můžete zastavit v některém z mnoha vinařství, které zde nabízí k ochutnání i koupi místní výborná vína, která dodávala vína na dvůr Jindřicha IV. Navarrského již v 16. století.

Hyeres
Již v roce 963 n.l. se poprvé objevuje název města Hyères. Toto město se zrodilo na části pahorku, tvořícím dnešní staré město. Většina kulturního a historického dědictví se nabízí v křivolakých a pitoreskních uličkách. Jeho slunce, čisté nebe, svěží vzduch, světelné podmínky a rozmanitost jeho pobřeží výjimečné rozlohy, to je bohatství, které činí z Hyères vysněné místo pobytu pro všechny, kdo hledají klid a pohodlí.
Starobylé město palmovníků – Hyères – je již odedávna místem srazu turistů, oceňujících příznivost jeho podnebí, půvab jeho údolí, krásu jeho ostrovů a blízkost hor. Odedávna je město Hyères proslavené svými lázněni, ale také svými typicky provensálskými trhy. Milovníci přírody jistě nezapomenou navštívit některý z mnohých nádherných květinových parků, kde můžete obdivovat množství cizokrajných dřevin a květin.

Pohoří Maurů
Nejuhrančivější oblastí úseku mezi Marseille a Mentonem je určitě Massif des Maures, jenž se rozprostírá na úseku od Hyéres po Fréjus. Nejvyšší bod této pahorkatiny je kolem 800 mnm, avšak rychlý sled hřebenů, náhlé poklesy spojené s neovyčejnými výhledy a k tomu ještě klikatící se silnice jsou nezpochybnitelným znakem horského terénu. Velká část pohoří je nepřístupná, nicméně můžete využít turistickou stezku GR9, která vás přes nejzajímavější místa dovede až k zálivu Saint-Tropez. Máte-li kolo, vydejte se po D14 (cca 42 km). Jedná se o úžasnou projížďku, která vede prostředkem pahorkatiny paralelně s pobřežím.

Bormes-les-Mimosas
Sedmnáct kilometrů východně od Hyéres se nechází jedno z nejhezčích měst Azurového pobřeží. Jako každá jiná provensálská vesnice lehce, ale nepopiratelně navozuje atmosféru středověku, a to prostřednictvím zříceného, ale zrekonstruovaného hradu, jenž spočívá na vrcholu kopce, chráněn spirálovině stoupajícími řadami domů, mezi nimiž plní funkce zkratek početná schodiště. Zdejší mimózy nelze nazývat domorodými, poněvadž tento strom se sem dostal z Mexika až v polovině 19. století.
Jihozápadně od Bormes narazíte na jeden ze vzácně nezastavěných úseků pobřeží. Jedná se o oblast mezi vesnicemi a pevnostmi Bregancon a Cabasson známou pěstováním vinné révy. Zámek na mysu Cap de Bregancon je oblíbeným sídlem francouzských prezidentů. Jsou zde nádherné pláže na koupání, parkovné tu však dosahuje vysokých částek (vstupné platí i cyklisté a chodci).

Grimaud a Port-Grimaud
Vesnička Grimaud se nachází v těsné blízkosti zálivu St. Tropez a představuje dokonalou filmovou „vesničku na kopci“. Kuželovitý shluk domků obklopujíccích kostel z 11. st. vrcholí zříceninou střdověkého hradu a tvoří tak dokonale jednotný celek. Za jeho nejúchvatnější ulici nutno považovat podloubím opatřenou Rue des Templiers, která vede nahoru k čistě románskému kostelu St. Michel a příbytku templářských rytířů. Výhled odtud je dechberoucí.
Nejnavštěvovanější částí letoviska je „jezerní“ městečko Port-Grimaud. Bylo vybudováno v letech 1962-66 a jeho umělé ostrovy byly uspořádány tak, aby připomínaly Benátky, včetně kanálů amostů. Dopravu uvnitř městčka obstarávají malé loďky a motorové čluny, které si zde turisté mohou pronajmout. V roce 2002 byl Port-Grimaud vyhlášen „historicku památku 20. Století“. Najdete zde řadu obchůdků se suvenýry a mnoho typických francouzských reastaurací s vynikající kuchyní.

Gassin a Ramatuelle
Pobřeží poloostrova postupně zarůstá novými rezidencemi a rezorty a na tuto zelení prostoupenou krajinu je nejkrásnější výhled z vesničky Gassin sídlící na vrcholku jednoho z kopců na výběžku St-Tropez nebo jejího níže položeného souseda Ramatuelle. Gassin se tvarem i velikostí pdobá na vyvýšeném místě uchycené malé loďce. Již v osmém století tu byla vybudována pevnost a dnes patří vesnička mezi nejatraktivnější kouty poloostrova, posezení u hradeb s nezapomenutelným výhledem je jedinečné. Vesnička Ramatuelle je stejně stará, ale o něco větší a obklopují ji jedny z nejlepších vinic Azurového pobřeží. Křivolaké uličky s podloubím jsou plné uměleckých a řemeslných výrobků, na zdejším hřbitově odpočívá fr. herec Gérard Philippe.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Camping Lacs du Verdon 7 490 Kč 15000 m BS ano ne ne ne
Camping Iles D ´or 11 288 Kč 400 m BS ne ano ne ne
Camping International 12 388 Kč 300 m BS ne ano ne ne
Club Resort Belambra Verdon 7 032 Kč 1 m HB ano ne ne ne
Dům Mas des Palmiers - 50000 m BS ne ne ne ne
Dům Niolon - 0 m BS ne ne ne ne
Mobilní domky Coteau de la Marine 7 390 Kč 1 m BS ano ne ne ne
Prázdninový komplex Les Portes des Cevennes - 40000 m BS ne ne ne ano
Residence Demeures du Ventoux 5 992 Kč 1 m BS ano ne ne ne
Residence Domaine De Camiole 7 472 Kč 1 m BS ano ne ne ne
Residence Moulin à Vent 7 890 Kč -1 m BS ano ne ne ne
Residence Odalys 4 Soleils 7 046 Kč 1 m BS ano ne ne ne
Residence Odalys Côté Provence 6 890 Kč 0 m BS ano ne ne ne
Residence Odalys Gardians 4 990 Kč 1 m BS ano ne ne ne
Residence Odalys Licorne de Haute-Provence 9 490 Kč 1 m BS ano ne ne ne
Residence Odalys Mas des Alpilles 4 390 Kč 1 m BS ano ne ne ne
Residence Odalys Prestige Bastide des Chênes 8 576 Kč 1 m BS ano ne ne ne
Residence Campagne les Oliviers - 800 m BS ne ne ne ano
Residence Les Bastidons - 40000 m BS ne ne ne ano
Vila LES MÛRIERS 13 490 Kč 50000 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account