cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Saint Gervais / Megeve Přejít k nabídce ubytování

skimapa

Délka tras: 400km
Sjezdovek: 0


LYŽAŘSKÉ TERÉNY

Délka sjezdových tratí:
78 + 210 + 112 = 400 km


Saint Gervais se skrývá v těsném sousedství Mont Blancu. Odtud vyjíždí vlak „tramway du Mont Blanc“, kterým si zkracují cestu pokořitelé nejvyšší hory Evropy. Město lázeňského charakteru se proslavilo již v 19. století objevem termálního pramene. Přes zimu se Saint Gervais stává významným centrem zimních sportů. Kabinovou lanovkou od našeho ubytování je rychlý přístup do rozsáhlé lyžařské oblasti se slavným Megeve, které je se Saint Gervais propojeno sjezdovkami a lanovkami.

Lyžování a snowboarding
Lyžařská oblast Evasion Mont Blanc je proslulá díky lyžování a snowboardingu v hlubokém sněhu (zejména v Megeve a St. Gervais). Od rezidence v Saint Gervais vyjedete kabinou do stejnojmenné oblasti, odkud můžete přejet na lyžích do oblastí Megeve/Mont d´Arbois, St. Nicolas de Veroce/Mont Joly s jedním z nejvyšších bodů celé oblasti a s úžasnými terény mimo sjezdovky nebo do Meg­eve/Rochebrune s Côte 2000, kde jsou náročné sjezdovky hostící závody světového poháru v lyžování. Zde si přijdou na své vyznavači freeridu. Na druhou stranu se tato oblast pyšní pohodlnými carvovými svahy. Do zbývajících lyžařských areálů se dostanete pouze skibusem nebo autem, ale určitě nevynechte Les Contamines se 120 km širokých sjezdovek a neomezenými freeridingovými terény (více na www.lescontamines.com). Z nejvyššího bodu Saint Gervais vedou nádherné prudké volné terény, lze odtud sjet i do Les Contamines, ale jen s průvodcem, abyste se vyhnuli pádu ze skalní stěny. V Saint Gervais je rozlehlý snowpark, v Mont-Joux najdete snowpark se skoky.

Další informace a možnosti zábavy
* tramway du Mont Blanc 18,50 €/os. * zimní stadion 4,10 €/vstup (brusle 3,10 €) * 28 km běžeckých tratí zdarma * značené trasy pro pěší nebo pro výlety na sněžnicích * heliskiing od 300 €/os. * paragliding 60–100 €/os. * psí spřežení 35 €/os. * bazén 3 €/vstup * lázeňské procedury v místních lázních – 1/2 den od 48 € více na www.thermes-st-gervais.fr * kino * kasino * mnoho obchůdků a půjčoven sportovního vybavení * savojské trhy * restaurace

nabídka ubytování cena od od sjezdovky strava relax bus letadlo pes
Rezidence Le Grand Panorama - 0 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account