cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


skimapa

Délka tras: 41km
Sjezdovek: 0

LYŽAŘSKÉ TERÉNY

Délka sjezdových tratí:
6 + 21 + 12 + 2 = 41 km


PŘEPRAVNÍ ZAŘÍZENÍ

počet kabin, sedaček a vleků:
0 + 4 + 0 = 4


Menší lyžařská oblast v údolí Tarentaise se nachází v těsném sousedství obřích skiareálů Espace Killy (Tignes / Val d´Isère), Espace San Bernardo (La Rosiere) a Paradiski (Les Arcs / La Plagne). Typická horská vesnička v nadmořské výšce 1.550 m n.m. dochovaná v původním historickém rázu s citlivě zakomponovanými novými čtyřhvězdičkovými residencemi nabízí 41 km sjezdových tratí, převážně středně náročných červených. Lyžařsky výborně položené severní svahy otočené proti majestátnímu masivu Mont Pourri (3.779 m) a chráněné z druhé strany Mont Blancem (4.810 m)
nabízí na evropské poměry velmi suchý prachový sníh v zónách mimo sjezdovky, obzvláště v lednu a únoru. Úchvatný je sjezd do údolí z Col de l´Aiguille (2.620 m) po černé sjezdovce Natur´Morion a poté po červené Combe des Veaux, spojující se v nižších pasážích s modrou Les Combes a červenou L´Arpettaz do šíře až 80 metrů. Zcela výjimečná je off-piste zóna Natur´ Shaper´s Paradise poblíž sjezdovky Combe des Veaux, kde jezdíte mimo sjezdovky mezi přírodními překážkami, převisy i skoky, a která je pod pravidelným dohledem horské služby. Možnost bezplatného jednodenního lyžování v oblasti Les Arcs opravňující ke vstupu na celkem 200 km kvalitních, vzájemně propojených sjezdovek je pomyslnou třešničkou na dortu.
Příjemně klidná atmosféra střediska pod úchvatnými panoramaty okolních horských masivů nabízí 1 sáňkařskou dráhu, vynikající terény pro skialpinismus či vycházkové trasy pro sněžnice ideálem pro milovníky alpské přírody.

Foto zdroj turistická agentura: www.saintefoy-tarentaise.com

nabídka ubytování cena od od sjezdovky strava relax bus letadlo pes
Residence L´Etoile des Cimes 4 890 Kč 0 m BS ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account