cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


skimapa

Délka tras: 125km
Sjezdovek: 0

LYŽAŘSKÉ TERÉNY

Délka sjezdových tratí:
5 + 23 + 17 + 11 = 56 km

snowpark: 1


PŘEPRAVNÍ ZAŘÍZENÍ

počet kabin, sedaček a vleků:
2 + 13 + 11 = 26

celková hodinová kapacita:
27500 osob


Lyžařská oblast Grand Val Cenis leží v údolí Maurienne, v těsné blízkosti národního parku La Vanoise u italských hranic. Každého okouzlí svou podmanivou horskou atmosférou. Tvoří ji tři sousední horské vesničky – Lanslevillard, Lanslebourg a Termignon. Doprava mezi nimi je zajištěna bezplatným skibusem.Pobyt v této oblasti jistě ocení nejen rodiny s dětmi, ale také příznivci kvalitního lyžování.  Přátelská a klidná atmosféra sjezdovky s převýšením až 1500 m v ideálním sklonu uspokojí i nejnáročnější lyžaře kvalitní sněhové podminky i v jarních měsících technická úroveň je srovnatelná s jinými středisky díky renovaci většiny lanovek.
V roce 2009 došlo k propojení všech tří středisek pomocí lanovek a sjezdovek. Vznikla tak oblast Grand Val Cenis, která nabízí v součtu 125 km sjezdovek.
Převážně severní expozice lyžařských svahů, blízkost ledovců a nadmořská výška až 2800 m zaručují kvalitní sněhové podmínky v průběhu celé sezony. O dostatek sněhu se stará i systém umělého zasněžování.
Začátečníkům doporučujeme např. oblast Colombaz a nejdelší zelenou sjezdovku v Evropě, 10 km dlouhou Escargot, která vede téměř po vrstevnici od vrcholu až po úpatí svahu. Pro pokročilejší lyžaře je zde slušné zázemí červených sjezdovek – vyhlášená je slunná, liduprázdná oblast Termignonu.
Ve středisku je přírodní U-rampa, v horních pasážích jsou dobré podmínky pro freeride. Běžkaři si přijdou na své na místních běžeckých tratích v okolí jezera Lac du Mont Cenis v nadmořské výšce 2000 m či v nedaleké vesničce Bessans (80 km tratí za příplatek).
Za příplatek je možné si rozšířit skipas na oblast Eski-mo (300 km sjezdovek), která zahrnuje tři výlety do sousedních středisek La Norma, Val Fréjus a Aussois.

nabídka ubytování cena od od sjezdovky strava relax bus letadlo pes
Residence Au Bonheur des Pistes 4 190 Kč 20 m BS ano ne ano ne
Residence Balcons de Val Cenis Village 4 990 Kč 150 m BS ano ne ano ne
Residence Critérium 4 390 Kč 0 m BS ano ne ano ne
Residence Chalets de Flambeau 7 490 Kč 50 m BS ano ne ano ne
Residence Lanslevillard 5 050 Kč 200 m BS ne ne ne ne
Residence Les Balcons Village 5 340 Kč 100 m BS ne ne ne ne
Residence Les Valmonts de Val Cenis 4 800 Kč 100 m BS ne ne ne ne
Rezidence Les Balcons de la Vanoise 4 590 Kč 50 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account