cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


skimapa

Délka tras: 109km
Sjezdovek: 0


LYŽAŘSKÉ TERÉNY

Délka sjezdových tratí:
29 + 50 + 30 = 109 km

běžecké tratě: 50 km

snowpark: 2

PŘEPRAVNÍ ZAŘÍZENÍ

počet kabin, sedaček a vleků:
10 + 14 + 14 = 38


Pro milovníky opravdových hor je Chamonix legendou. Toto renomované horské středisko se nepodobá žádnému jinému. Rozkládá se pod majestátním masivem Mont Blancu. Na lyžaře tu čekají neobyčejné možnosti sjezdů mimo sjezdovky s úchvatnými výhledy na nejvyšší horu Evropy. 90 % lyžařských terénů je nad hranicí 2000 m, což je zárukou velmi kvalitního sněhu.
- toto výjimečné středisko doporučujeme opravdovým nadšencům a freeriderům, kteří chtějí nasát jedinečnou atmosféru Chamonix a které neodradí cestování skibusy
- pro ty, co rádi objevují nové sjezdovky, výhledy a volné terény, je možnost zvolit rozšířený skipas „Mont Blanc Unlimited“, který zahrnuje mimo jiné i italský Courmayeur a švýcarský Verbier.

Lyžování a snowboarding
Chamonix tvoří několik samostatných oblastí, které jsou propojeny skibusy. Oblast Les Grands Montets, jejíž terény jsou zčásti na ledovci, si získala nevídaný mezinárodní věhlas díky kvalitnímu sněhu až do května a neomezeným možnostem lyžování a snowboardingu ve volném terénu s převýšením až 2000 m. Je zde i zázemí pro snowboardisty – snowpark, boardercross a „U“ rampa. Zkušení lyžují na ledovci Argentière, kde převažují černé sjezdovky, zatímco méně pokročilí využívají níže položené červené a modré sjezdovky.
Le Brévent/La Flégère – původně dvě oblasti, nyní již spojené novou kabinou, nabízejí slunečné odpolední lyžování s výhledem na Mont Blanc pro všechny kategorie lyžařů.
Oblast „Domai­ne de Balme“ – je ideálním řešením pro rodinné lyžování a snowboarding. Nabízí kvalitní sníh s dobrými možnostmi lyžování mimo sjezdovky.
Aiguille du Midi – z nadmořské výšky 3842 m se můžete na lyžích s horským průvodcem pustit téměř 17 km dlouhým ledovcovým údolím Vallée Blanche s výhledy na masív Mont Blancu. Ve výšce 1913 m pak nasednete do vláčku Montenvers, který vás doveze zpět do Chamonix.
Chamonix nabízí 2 typy skipasů (viz plán sjezdovek). Se základním skipasem „Chamonix Le Pass“ jsou přístupné oblasti Brévent/Flégère, Domaine de Balme, oblast Les Grands Montets (mimo 2. úseku kabinové lanovky Lognan-Les Grands Montets) a oblasti vhodné pro děti Les Planards, Le Savoy, Les Chosalets, La Vormaine. Další typ skipasu „Mont Blanc Unlimited“ (za příplatek viz str. 97) umožňuje navíc přístup bez omezení na 2. úsek kabinové lanovky Lognan-Les Grands Montets, na kabinovou lanovku Aiguille du Midi, na zubačku „tramway du Mont Blanc“, na vlak Montenvers z údolí Vallée Blanche. S tímto skipasem můžete lyžovat rovněž v italském středisku Courmayeur (www.courmayeur-montblanc.com, 100 km sjezdovek, 1210–2755 m, doprava busem zdarma), ve francouzském středisku Les Houches (www.leshouches.com, 55 km sjezdovek, 950– 1900 m, doprava busem zdarma) a také ve švýcarském středisku Verbier (www.verbier.ch, oblast 4 Vallées, 412 km sjezdovek, 1400–3330 m).

Další informace a možnosti zábavy
* využívání skibusu v celém údolí zdarma * 40 km běžeckých tratí – 6,90 €/den * horský průvodce pro Vallée Blanche od 61 €/os. (skupina 6–8 osob), pro sjezd doporučujeme přilbu, lavinový vyhledávač sportovní centrum (bazén 25 m, tobogán 130 m, sauna, pára, solárium) 11,70 €/os./vstup, jen bazén 5,30 €/os./vstup, aqua aerobic 9,25 €/os./hod., posilovna 6,45 €/vstup * kryté kluziště 5,10 €/os., půjčení bruslí 3,70 € * tenis 16 €/hod./kurt * squash 8,30 €/50 min./kurt * lezecká stěna 4,50 €/os. * let helikoptérou od 75 €/10 min. * paragliding od 100 €/20 min. * paintball 16 €/os. * muzeum alpinismu 5,50 € * bowling 10 € * kino * kasino * savojské trhy * mnoho obchodů a půjčoven sportovního vybavení * restaurace (savojská večeře cca 25 €)

nabídka ubytování cena od od sjezdovky strava relax bus letadlo pes
Residence Isatis 9 990 Kč 1700 m BS ano ne ano ne
Rezidence Chamonix Sud - 100 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account