cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


skimapa

Délka tras: 0km
Sjezdovek: 0

LYŽAŘSKÉ TERÉNY

Délka sjezdových tratí:
2 + 3,5 + 5,5 = 11 km

běžecké tratě: 70 km

PŘEPRAVNÍ ZAŘÍZENÍ

počet kabin, sedaček a vleků:
1 + 2 + 2 = 5

celková hodinová kapacita:
4600 osob


Lyžařské ale i poutní středisko Mariazell je velkým lákadlem pro turisty z celé Evropy. Nad městem se tyčí vrcholek Bürgealpe (1 267 m) na který jezdí kyvadlová lanovka s panoramatickými kabinami. Z vrcholu spadají středně obtížné sjezdovky, které vedou kolem lanovky a souběžně kolem čtyřsedačky zpět k Mariazell nebo po sousedním úbočí je pro zdatné lyžaře černá sjezdovka, která je prověřena i Evropským pohárem a vede do vesničky St. Sebastian, která je s expresní čtyřsedačkou druhým nástupním místem. Pro nelyžaře je zde 1,7 km dlouhá sáňkařská dráha. Sezóna zde bývá obvykle od prosince do března a přes to, že je zde nízká nadmořská výška tak skiareál je vybaven zasněžovací technikou.

V rámci skipasu Voralpen lez kromě lyžování v Mariazell lyžovat ještě v Mitterbergu, jehož vrchol Gemeindealpe převyšuje i Mariazell. Lanovky zde vedou až do výšky 1 626 m. n. m. Z vrcholu je kruhový rozhled na Předalpy, kterému vévodí Ötscher.

Pro běžkaře je v okolí Mariazell 70 km stop křižující malebnou krajinu  štýrských Předalp.

Pro ty kteří by se rádi do Mariazell vydali v prosinci v době adventu, tak zde mohou nasát předvánoční atmosféru s různými atrakcemi jako je největší adventní věnec na světě, pět mertů vysokou perníkovou ,,chaloupku,, z tuny pravého perníku nebo adventní kalendář velký jako vysoký dům.  

vzdálenost střediska - Praha: 360 km, Brno: 270 km


nabídka ubytování cena od od sjezdovky strava relax bus letadlo pes
Hotel Weisser Hirsch**** - 50 m HB ne ne ne ano

Země


Booking.com

Interhome - rekreační vily, domy a apartmány

GO-parking - bezpečné parkování na letišti Praha

Click Claim
kontakt facebook aacount google plus account