cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Bavorský Les

Na největším souvislém zalesněném území střední Evropy leží region Národního parku Bavorský les. Nekonečné lesy, tajemná horská jezera, pestré louky, mystická rašeliniště, romantická údolí, vrcholky hor Falkenstein, lyžařská střediska, řada atrakcí pro malé i velké dělají z této oblasti opravdový prázdninový ráj.

Jednou z mnoha atrakcí v národním parku právě pro ty „malé“ je prostranství s volným pohybem zvířat a s turistickými stezkami (volné vstupné), které jsou vhodné také pro vozíčkáře a dětské kočárky. Vedou prapůvodním lesním porostem k rozlehle uspořádaným neoploceným ohradám a voliérám, ve kterých pobývají vlci, medvědi, rysové, sovy a mnoho jiných zvířat.

I kdyby mělo někdy zapršet anebo sněhové podmínky nebudou zrovna ideální či zkrátka potřebujete nějakou změnu či trochu odpočinku, tak pro vás máme několik tipů, kam se můžete vydat se svými ratolestmi za zábavou, kulturou nebo aktivním odpočinkem v podzimním, zimním či jarním období.

Tipy na výlety

WaldWipfelWeg (St. Englmar, Maibrunn)- stezka korunami stromů s visutým mostem, vyhlídkou, trůny větrných duchů a rozsáhlým areálem, ve kterém najdete řadu poučných věcí jako cestičku s optickými fenomény, jeskyni iluzí, jeskyni vjemů, lezeckou stěnu. Pomocí všudy přítomných úkolů můžete po cestě poznávat zvířata, les, houby a na konci této cesty čekají na vaše děti různé atrakce jako jsou skluzavky, prolézačky, lanová dráha, velké pískoviště, ohrada se zvířátkyči občerstvení. Procházku můžete zakončit nebo také začít návštěvou domečku vzhůru nohama, kde se opravdu pobaví nejen ti malí.

V době adventu je zde připraven Vánoční trh a všude okolo vládne velice příjemná, vánoční atmosféra. Otevřeno je zde celoročně a trasa je vhodná i pro maminky s kočárky.

Velký zábavní park Egidi-Buckel (St. Englmar, Grün) – spousta zábavy pro všechny věkové kategorie (vstup zdarma- zpoplatněny pouze některé atrakce). Najdete zde: rozmanitá hřiště (s vodními hrátkami, dobrodružné…), velkou trampolínu, vnitřní hrací halu se skákacím hradem a dalšími atrakcemi, lezeckou stěnu, skluzavkový ráj, houpačky, el. autíčka, mazlící zoo, tříkolky, vodní skluzavku, můžete vyzkoušet dojení mléka, přelet, zážitkovou věž s lanovým centrem a v neposlední řadě také minigolf nebo bobové dráhy (bob a coaster). Nechybí ani tradiční občerstvení! Otevřeno do listopadu a dále od března (přesné termíny nejsou zatím známé)

Baumwipfelpfad (Neuschönau) - procházejte se ve výšce 8 až 25 metrů nad zemí lesem a nedotčenou přírodou. Celkovou délkou 1300 m se tato stezka řadí mezi nejdelší stezky v korunách stromů na světě. Pro návštěvníky s dobrodružnou povahou jsou zde přichystány zážitkové zastávky, kde je možné si vyzkoušet lanové prvky, kymácející se lávky, visuté hrazdy či kladiny.

Skleněné vesničky - opravdovým zážitkem jsou také „skleněné vesničky“, kterých se nachází v oblasti Bavorského lesa hned několik. Celoročně je otevřená například Joska Bodenmais, kde můžete spojit návštěvu tohoto skleněného ráje s lyžováním na Silberbergu.

Sklárny Joska nabízí kromě velmi pěkné podívané také atrakce pro děti, tématické týdny dle ročního období (kouzlo světla a sněhu, zahradní svět, svět drahokamů, dny vína, vánoční svět..), stylové občerstvení, ukázku výroby a samozřejmě možnost zakoupení hotových výrobků. Výlet zcela jistě uspokojí malé i velké.

Silberberg - kromě lyžování zde můžete navštívit historický důl, který se může pochlubit léčivými účinky. V jedné z bočních štol jsou zde dokonce léčeny různé nemoci dýchacího ústrojí. V letních měsících, na jaře nebo na podzim jsou zde v provozu dětská hřiště, lanové centrum, zábavní centrum lukostřelby, skluzavka a bobová dráha.

Grosser Arber - středisko je oblíbené hlavně u milovníků lyžování, neboť se jedná o velice příjemnou rodinnou lyžařskou oblast, která má i mimo zimní měsíce rozhodně co nabídnout! Čeká zde na Vás zábavní dětské hřiště, maskot Velkého Javoru Medvěd ,,ArBär‘‘ a nejdelší skluzavka Bavorského lesa. Na hřišti, které je podobné parku, dominují sochy v životní velikosti. Nechybí ani zázemí a občerstvení na terase restaurace s kapacitou 170 míst k sezení.


Běžecké tratě u lyžařské oblasti Arber (cca 160 km)

Arberland je známý pro své sněhově stálé a krásné trasy, které jsou velmi dobře udržované, a dobře rozvinutá síť tras nenechá žádného běžkaře v klidu. Centrum běžeckého lyžování Bretterschachten v regionu Arber je jedním z nejvýznamnějších a sněhově nejistějších v Bavorském lese.


Tipy

Centrum Langlaufzentrum Bretterschachten (nabídka pro běžecké lyžování obsahuje 10 tratí). Centrum se nachází u státní silnice z Bodenmais k Arbersee (1118 m - 1265 m)
Stopa: dvoustopá trať
Styl: klasika, skating
Nabídka servisu: centrum, šatny
Centrum Langlaufzentrum Lohberg - Scheiben
Délka 23 km (1050 m - 1200 m)
Styl: klasika, skating


Kleiner Arbersee - další velice zajímavou atrakcí je jízda vláčkem k chráněné krajinné oblasti s jezerem Kleiner Arbersee. Kyvadlové spojení stylovým vláčkem „Kleine Arberseebahn“ s oblibou nazývané také jako 'Bockerlbahn' jezdí denně od Velikonoc až do začátku listopadu z nádraží v Lohberghütte k nejkrásnějšímu horskému jezeru (pozůstatku doby ledové) Bavorského lesa, které je jedinečné svými plovoucími ostrůvky geologicky a botanicky. Doporučujeme zde prozkoumat okružní turistickou trasu kolem jezera, kde si můžete vychutnat nádherný klid a různorodou krásu této chráněné krajinné oblasti (tato trasa trvá cca 30-45 minut. V případě suchého počasí vhodné také pro kočárky)

Bayerwald-Tierpark- Bavorský zvířecí park (Lohberg) - zde můžete pozorovat místní divokou zvěř bavorsko-českého pohraničí s více než 400 zvířaty 100 různých druhů na dobře schůdné stezce a informovat se o životě zvířat a ochraně volně žijících živočichů, chovu a výzkumu.
K nabídce nádherného areálu patří mimo jiné výběh vlků, akvária, voliéry ptáků, naučné stezky, mazlící zoo a dětské hřiště (otevřeno celoročně).

Geißkopf (1097 m) se svým sousedem Einödriegel (1121 m) nabízí pro vaše zimní vyžití 9 širokých a různorodých sjezdů pro lyžování a snowboarding. Sedačková lanovka, 5 vleků a 3 pro začátečníky, z toho 7 sjezdovek s umělým dosněžováním, 3 sjezdovky s umělým osvětlením (středa-sobota) jsou připraveny pro Vaše zimní radovánky. Dále se zde nachází 2 „fun parky“ a 2 km dlouhá přírodní sáňkařská dráha pro malé a velké fandy. Také začátečníci si přijdou na své – na ploše o velikosti cca  20.000 m² v Geissleinparku si mohou vyzkoušet své první „krůčky“ na lyžích či snowboardu. Nabídku doplňují lyžařské a snowboardové školy, půjčovna lyží a snowboardů.

Regensburg- světové a kulturní dědictví UNESCO to je město na Dunaji. Poznejte toto město z paluby lodi a vychutnejte si tento jedinečný zážitek. Plavby se konají také v zimním období a jsou na základě toho také tématicky zaměřené a vybrat si můžete z nabídky různých tras.
Podobou atrakci nabízí také Passau, které můžete celoročně obdivovat nebo se zde vydat na jízdu lodí po Dunaji.

Hohenbogen sportovní a volnočasové centrum (Neukirchen b. Hl. Blut) pro zábavu v jakémkoliv ročním období. Celkem 6 km udržovaných sjezdovek různých druhů obtížností vybízí k lyžování nebo snowboardingu. Pro vyznavače běžeckého lyžování je připravena rozsáhlá síť tras v Neukirchenerské části Neurittsteig (cca 7 km od údolní stanice). Dále zde najdete zimní sáňkovací dráhu (700 m), která vede od mezistanice zasněženým údolím mimo lyžařské sjezdovky až do údolí (večer osvětlená), lyžařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavení a občerstvení. V ostatních měsících se můžete nechat vyvést lanovkou a vychutnat si nádherné výhledy a vydat se na nějakou túru. Hlavní atrakcí je zde v každém případě letní sáňkařská dráha, nabídka pro milovníky kolečkových bruslí: fitness dráha (cca 400 m dlouhá), rychlodráha (cca 400 m), in-line slalom, hřiště na pouliční hokej (20 x 40 m) a jako novinka Skater-výtah (půjčovna vybavení při údolní stanici). Fun-Park u údolní stanice: vodní skluzavka "Nautic-Jet", kyvadlová lanovka "Butterfly", minilanovka "Sky-Dive", velké dětské hřiště, elektrická autíčka, jízda speciálními atestovanými tříkolkami/ motokárami po sjezdovce (lanovkou nahoru a pak dle vašich dovedností dolů)

To je jen malý výčet toho, co všechno můžete v okolí podniknout. Samozřejmostí je pak řada udržovaných turistických a cyklistických tras různých druhů obtížností. Zkrátka Vám nebude stačit týden na prozkoumání nejbližších možností a budete se jistě chtít vrátit zpátky. Doufáme, že se tato oblast stane Vaší oblíbenou prázdninovou destinací, stejně tak jako uchvátila nás a přejeme vám zde příjemný pobyt!nabídka ubytování cena od od sjezdovky strava relax bus letadlo pes
Familienhotel Runding*** - 20000 m AI ne ne ne ano
Hotel Almberg*** - 100 m AI ne ne ne ano
Hotel Am Pfahl*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Arber*** - 12000 m AI ne ne ne ano
Hotel Sonnenhotel Bayerischer Hof*** - 6000 m AI ne ne ne ano
Landhotel Rosenberger*** - 300 m AI ne ne ne ne
Predigtstuhl Resort*** - 1100 m AI ne ne ne ano
Sporthotel Sonnenwald - 300 m AI ne ne ne ano
Vier Jahreszeiten Waldkirchen***+ - 7500 m HB ne ne ne ano
Waldwinkelhotels Waldspitze & Arberblick*** - 0 m HB ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account