cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Colorado je ze severu ohraničené státy Wyoming a Nebraska, z jihu státy New Mexico a Oklahoma. Na východě sousedí se státy Nebraska a Kansas a ze západu státem Utah. V jihozápadním rohu se Colorado střetává se státy Utah, Arizona a New Mexico. Colorado je nejvyšší stát a má více hor, které přesahují 14 000 stop (4267m n.m.) než kterýkoli jiný stát. Colorado je výzvou pro rekreanty, kteří využívají příjemné letní klima a bohaté zimní zásoby prachového sněhu.

Lyžování v USA, to je Colorado. Coloradské resorty byly v 50.letech minulého století prvními na americkém kontinentu, které k sobě začaly lákat mezinárodní klientelu a i dnes největší zástupy lyžařů přilétají právě do vysokohorského Denveru, hlavního města státu Colorado, aby odsud pokračovaly do některého z mnoha desítek zimních středisek na svazích čtyřtisícovkových Skalistých hor.

Champagne powder tento, na celém světě používaný po jem pro lehký prašan, se narodil právě v Coloradu, napadne ho zde okolo 9 metrů za sezónu. Kdo suchý vysokohorský americký sníh nezažil, těžko si jeho strukturu (a lehkost, se kterou se v něm lyžuje) dokáže představit - tak super sypký prašan !!! Vlhkost sněhu v Coloradu se pohybuje mezi 2–10% podle oblasti, oproti evropským 80%.
kontakt facebook aacount google plus account