cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


pokračujte výběrem střediska v levém panelu nebo mrkněte na AKTUÁLNÍ AKČNÍ NABÍDKY:
LAST MINUTE ŘECKO
Lastminute2013_summer_sirsi_FINAL.jpg
OBECNÉ INFORMACE ŘECKO

__ecko_Kos.jpgŘecko je zemí protkanou slunečními paprsky a provoněnou zrajícími olivami. Není divu, že již v minulosti si právě toto území na Balkánském poloostrově vybrali bohové za svůj domov. Dnes je země cílovou zemí pro dovolenou řady turistů.

Řecko je zemí mnoha tváří. Zatímco ležíte na písčité pláži a své nohy si necháváte omývat blankytně modrým středozemním mořem, jen několik kilometrů od vás, v lesích hornatého severu, se můžete setkat i s medvědy a vlky. Řecko je také domovem mnoha živočichů, kteří se nevyskytují jinde na zemi. Není se také čemu divit, vždyť husté horské lesy jsou jim výborným útočištěm.

ROZTROUŠENÉ OSTRŮVKY

Pokud toužíte po relaxu a sluněním se na vyhřátém písku, na výběr máte z několika krásných ostrovů a poloostrovů, které zajisté splní vaše očekávání. Řecké pláže jsou z velké části písčité, ale samozřejmě i zde naleznete skalnaté břehy s bujným podmořským světem, který si s maskou na obličeji můžete prohlédnout. Pobřeží jsou většinou lemována nízkými keři nebo palmami, tudíž odpočinek ve stínu na pláži není výjimkou.

POZNÁVÁNÍ PAMÁTEKSantorini.jpg

V případě, že se zajímáte o historii, Řecko je pro vás správná volba. Jak je známo, je kolébkou civilizací, které zde zanechaly nejednu památku. Okusit dějin můžete takřka v každém městě, ale centrum pamětihodností je bezpochyby hlavní město Řecka, Athény. Zde můžete navštívit světoznámý palác Akropolis či nejzachovanější historickou památku antiky, Hefaistův chrám, který je zasvěcen bohyni Athéně. Samozřejmě i na přilehlých ostrovech na sebe můžete nechat dýchnout dobou dávno minulou- na Krétě na vás čeká minojský palác Knóssos, na Rhodos pak byzantský palác Johanitů.

Řekové jsou odjakživa považováni za přívětivý národ, který se nebrání nebývalému přísunu turistů. Za mnohá staletí si již zvykli na davy návštěvníků, tudíž s jakýmkoli problémem se na ně můžete obrátit. Dovolená v Řecku nepatří mezi nejlevnější. Na tomto faktu se také výrazně podepisuje cena ubytování. Avšak luxus, který si můžete na hotelových pokojích dopřát, vám vše vynahradí. Ubytovat se můžete i v apartmánech, vilách a dalších rekreačních objektech.

Hlavní město: Athény
Kontinent: Evropa
Úřední jazyk: Řečtina
Domluvíte se: Anglicky, německy
Orientační doba letu do destinace: 2h 30min.
Největší ostrov: Kréta
Měna: Euro, Kód měny EUR
Zajímavosti: Athény, Hory Olymp, Santorini, Olivové háje, krásné moře.


mapa___ecko_NEW.jpg
zdroj mapka: CK Alexandria

kontakt facebook aacount google plus account