cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Sicilie je největší ostrov Itálie, který byl již před staletími nazýván „ostrovem Slunce“, především pro své subtropické podnebí s horkými léty a mírnými zimami. Symbolem Sicílie je největší dosud činná sopka v Evropě - Etna. Jedinečná krása krajiny, pěkné pláže, množství cenných antických památek, mezi nimiž vynikají zachovalé řecké chrámy i originální stavby z normanského období, činí Sicílii turisticky velmi vyhledávanou po celý rok.
Zbytky antických řeckých měst v jižní části Sicílie svědčí o tom, že byla již v té době kvetoucím ostrovem. Ve starověku byla jednou z nejvýznamnějších zemědělských oblastí Itálie a dodnes ji, zejména ve vnitrozemí, pokrývají rozsáhlé obilné lány.

moře a pláže
pobřeží Sicílie je poměrně členité, tvoří jej skalnaté úseky a krásné písečné pláže.

sport a zábava

Sicílie nabízí řadu možností pro aktivní dovolenou - turistika a množství historickch památek, cykloturistika, horská turistika, vodní sporty - potápění, surfování.

kam na výlet?
lodní výlet - Cena za osobu: € 15, děti 3-12 let € 12. Děti do 3 let zdarma. Při tomto lodním výletu můžete obdivovat nejkrásnější část rozmanitého pobřeží Riviera dei Cedri. Trasa vede podél pobřeží a okolo ostrova Dino, proslulého svými okouzlujícími jeskyněmi. Nejznámější z nich jsou Azurová a Lví jeskyně s nádherně azurově zbarvenou hladinou moře, ve které se odráží stále modré nebe. V jeskyních se můžete i vykoupat a dále pak pokračovat podél pobřeží až do romantické zátoky Arcomagno (Velký oblouk), kde je ukryta 100 m dlouhá oblázková pláž, ze které pramení pitná voda. Také zde vám sympatický kapitán nabídne koupání. Celý výlet, při kterém budete mít k dispozici česky mluvícího průvodce, trvá cca 2 až 3 hodiny.
Maratea - Cena za osobu: € 15, děti 3-12 let € 13. Děti do 3 let zdarma. Blízké antické městečko rozprostírající se v regionu Basilicata, proslulé vysokou sochou Krista, replikou Krista z brazilského Rio de Janeira. Socha se nachází na hoře San Biagio, odkud spatříte nádherné panorama celého zálivu Policastro. Dále s průvodcem navštívíte baziliku sv. Biagia, starobylé historické centrum města Maratea a také kouzelný přístav pod městem. Půldenní výlet, s česky mluvícím průvodcem.
Diamante - Cena za osobu: € 12, děti 3-12 let € 8. Děti do 3 let zdarma. Návštěva malebného turistického městečka s proslulými novodobými malbami na stěnách starých domů, které se k sobě tísní v úzkých uličkách historického města. Na freskách se podílelo více než 80 italských i zahraničních malířů. V Diamante je také malý rybářský přístav a krásná promenáda. Půldenní výlet, s česky mluvícím průvodcem.
Taormina a Etna - Cena za osobu: € 45 děti 3-12 let € 35. Děti do 3 let zdarma. Celodenní výlet, včetně trajektu přes Messinskou úžinu, do jednoho z nejpřitažlivějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Taormina svým návštěvníkům nabízí k prohlídce nespočetné množství kouzelných a malebných zákoutí, kostely, baziliky, paláce, náměstíčka, obchůdky, ale především řecké divadlo přestavěné Římany ve 2. st. n. l. (platí se vstupné) anebo nádherný palác Corvaia. Celkovou atmosféru dotváří zastávka na sopce Etně, která se vypíná nedaleko Taorminy.
Česky mluvící doprovod.
Liparské ostrovy - Cena za osobu: € 61, děti 3-15 let € 35. Děti do 3 let zdarma. Možnost dopravy zdarma z místa vašeho ubytování až do přístavu a zpět. V měsíci červenci a srpnu se z blízkého přístavu v Cetraru pořádají celodenní výlety lodí na tři krásné a různorodé ostrovy vulkanického původu – Lipari, Vulcano a Stromboli. Na každém ostrově je na prohlídku či koupání 2 až 4hodinová zastávka. Na Lipari je možné zhlédnout krásné historické centrum a muzeum nebo se projít po promenádě lemované obchůdky nabízejícími výborné místní víno, likéry (např. Marsala), kapary a různé druhy koření. Na Vulcanu doporučujeme koupel v léčivém sirném jezírku a prohlídku polovyhaslých vulkánů. Na Stromboli najdete koupání v naprosto čistém moři s úplně černou pláží s nezapomenutelným pohledem na stále činnou sopku. V ostatních obdobích je možno využít lodní dopravu z přístavu Vibo Marina nebo Milazzo.
Rafting na řece Lao - Cena za osobu: € 25, děti 5-12 let € 20. Zveme vás do Národního parku Pollino na jedinečný zážitek, který se nezapomíná: rafting na řece Lao.
Nenechte si ujít toto lákavé dobrodružství a vydejte se s námi na místa, na která se suchou nohou nedostanete, to vše zcela bezpečně pod dohledem kvalifikovaných instruktorů. Veškeré potřebné a kvalitní vybavení je zdarma.
Pompeje a Vesuv - Cena za osobu: € 32. Děti do 3 let zdarma. Celodenní výlet, do jednoho ze tří starořímských měst v Neapolské zátoce, které bylo roku 79 n. l. letopočtu zničeno výbuchem blízké sopky Vesuv. Vulkanický popel, který města zasypal, dokonale zakonzervoval budovy a předměty a umožnil nám tak poznat vzhled starořímského města střední velikosti a život jeho obyvatel.

Z velkého přístavu Reggio Calabria a Villa S. Giovanni vede do Messiny pravidelná lodní doprava, která přepravuje i vlaky.
Vzdálenost z České republiky do těchto přístavů je necelých 1800 km.
Letiště se nachází v Palermu a Catanii.
Doprava na tento ostrov je možná vlastním autem, autobusem nebo letecky.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Brucoli Village 12 740 Kč 10 m ano ne ne ne
Domina Zagarella Hotel 1 890 Kč 10 m HB ano ne ne ne
Hotel Kalos 1 180 Kč 10 m BB ne ne ne ne
Hotel Menfi Beach Resort 8 690 Kč 500 m AI ano ne ano ne
Hotel Naxos Beach Resort 13 490 Kč 350 m HB ano ne ano ne
Hotel Villa Bianca 10 290 Kč 150 m HB ano ne ano ne
Hotel Park Oasi*** - 0 m BB ne ne ne ano
Hotel San Vincenzo**** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Tysandros*** - 0 m BB ne ne ne ne
Palm Beach Hotel*** - 0 m BB ne ne ne ne
Rezidence Testa di Monaco 7 190 Kč 300 m BS ne ne ne ne
Villa Buscemi - 0 m BS ne ne ne ne
Villaggio Arenella Resort 5 095 Kč 600 m HB ne ne ne ano
Villaggio Alkantara 7 990 Kč 0 m BS ne ne ne ano
Villaggio Oasi Azzurra 4 790 Kč 0 m BS ne ne ne ano
Villa Zorba - 4000 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account