cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


pokračujte výběrem střediska v levém panelu nebo mrkněte na
LASTMINUTE ČERNÁ HORA
Lastminute2013_summer_sirsi_FINAL.jpg
pus____ko.jpg
DĚTSKÝ KLUB PUSÍČKO v klubových hotelech!

Odpočiňte si na dovolené a svěřte své děti či vnoučata do naší péče v rámci Klubu Plusíčko, který funguje ZCELA ZDARMA! Dětský Klub Plusíčko je otevřen po celou sezónu, 7 dní v týdnu, a nabízí celodenní i večerní programy. Klub Plusíčko se každoročně setkává s obrovským zájmem všech dětí, protože zde zažijí spoustu zábavy a také poznají nové kamarády. V klubových střediscích Kovotour Plus jsme připravili pro Vaše ratolesti speciální program pod vedením zkušených animátorů. Děti si zcela určitě přijdou na své, najdou zde zábavu v průběhu celého dne, jsou pro ně nachystány pestré animační programy, báječná dobrodružství, soutěže, hry, výlety, dětské diskotéky, karneval a další milá překvapení. Služby Klubu Plusíčko mohou využívat všechny děti od 4 do 14 let. Animátorky a animátoři jsou zkušení pracovníci, specializovaní na práci s dětmi, kteří se věnují dětem s velkým zaujetím. Zkušený animátorský tým zcela jistě Vašim dětem zpříjemní pobyt u moře a věříme, že Vaše děti se určitě nudit nebudou. Navíc se do dětských programů a her v Klubu Plusíčko můžete zapojit i Vy společně s Vašimi dětmi. Všechny programy pro děti jsou připravovány a koncipovány tak, aby maximálně zaujaly všechny děti, aby si čas strávený v Klubu Plusíčko pořádně užily a aby se tak cítily na své dovolené se svými rodiči či prarodiči šťastně a spokojeně…


senio__i.jpg
DOTO
VANÉ POBYTY PRO SENIORY
Nabídka pobytů pro seniory 55+, která Vám umožní poznat krásy královny Jadranu - Černé Hory. V tomto projektu pro seniory 55+ Vám nabízíme dovolenou s kvalitním obsahem, přizpůsobenou Vašim možnostem, ale i zájmům a aktivitám. Program je ušitý na míru nejen s ohledem na Vaše potřeby, ale i na finanční situaci a zdravotní stav. Seniorský věk může být aktivní a plný zážitků.

*****************************************************************************************************************************


OBECNÉ INFORMACE
ČERNÁ HORABudva.jpg
Název země: Černá Hora
Oficiální název země: Republika Černá Hora
Počet obyvatel: 660 000
Hlavní město: Podgorica
Další města: Bar, Kotor, Ulcijn, Budva
Měna: YUN - 1€=100 centů
Jazyk: srbština
Časové pásmo: GTM +1
Geografická poloha: jihovýchodní Evropa
Rozloha: 13 812 km2

PRAKTICKÉ INFORMACE:
CENY
Všechny uvedené ceny jsou průměrné , chléb 0,50€, mléko 0,90€/l, sýr 0,70€, jogurt 1,20€, máslo  3,50€/250g, kuřecí prsa 4,50€/kg, nealko 0,60€, minerálka 0,60€, cigarety 1,60€, zelenina 0,50€/kg, zmrzlina 0,40€, víno 3€, meloun 2€, benzin Super 98 1,37€, Benzin bezolovnatý 95 1,34€ , Euro Diesel 1,30€.

TELEFONNÍ ČÍSLA

-směrové číslo z ČR do Černé Hory 00381
- směrové číslo z Černé Hory do ČR 99420
- meziměstské směrové číslo Bělehrad 011
- meziměstské směrové číslo Podgorica 081
- Policie 92
- První pomoc (hitna pomoć) 94
- Hasiči (vatrogasna pomoć) 93
- Žlutí andělé 987
- Odtahová služba 3111 256
- Informace 988__ern___hora_mapa.jpg
- Přesný čas 95
- Předpověď počasí 9848
- Černohorský automobilový svaz (081) 23 46 35 98

STÁTNÍ SVÁTKY
-1. ledna Nový rok
- 27. dubna Den vzniku SRJ (1992)
- 1. května Svátek práce
- 13. června Den národa Černé Hory
- 29. listopadu Den republiky
- náboženské svátky: Vánoce, Velikonoce.

ZDRAVOTNICKÁ POMOC
Na základě mezivládní smlouvy má být českým občanům poskytována bezplatně akutní péče, což znamená v neodkladných a nevyhnutelných případech při ohrožení života.Další ošetření, léčení a pobyt v nemocnici si musí pacient hradit sám.Nikdy neuděláte chybu, když se před cestou pojistíte u některé z renomovaných pojišťoven.Pojistka musí zejména krýt léčebné výlohy spojené např. s lékařským zákrokem nebo pobytem v nemocnici a následnou dopravu domů (případně i s nutností letu).Některé pojistky existují v několika variantách – pečlivě vždy prozkoumejte rozsah pojištění.Uvažte, zda vaše cesta nemá sportovní charakter (vysokohorská turistika, potápění, rafting apod.), na což se mnohé pojistky nevztahují, nbo se musí připlatit.Seznamte se rovněž s mechanismem platby za ošetření – může se vám stát, že se nevyhnete přímé platbě ošetřujícímu lékaři. V tom případě pečlivě uschovejte potřebnou dokumentaci pro následná jednání s pojišťovnou, u které jste pojištěni.Plnění pojistného u vás často vyžaduje okamžitou telefonickou zprávu (na účet volaného) pojišťovně v Česku – připravte si číslo pojistky a stručně popište problém, který nastal.Příslušná částka, kterou zaplatíte za ošetření v Černé Hoře, vám bude smlouvy s pojišťovnou v ČR uhrazena aktuálním kurzem v českých korunách. Úroveň zdravotnických služeb závisí na kategorii konkrétního zdravotního zařízení.V posledních letech došlo ke snížení úrovně poskytované zdravotní péče v Černé Hoře.Zdravotní personál, zvláště ve státních zařízeních, očekává úplatky nebo dárky.Mnohé léky jsou nedostatkové,proto doporučení zní: vezměte si na cestu dostatek léků, které užíváte, a lékárničku vybavte pro strýčka příhodu.Mějte po ruce vždy menší bankovky nebo kovové mince.

ZVÍŘATA

Pro vaše čtyřnohé miláčky budete potřebovat mezinárodní očkovací průkaz – potvrzení o očkování proti vzteklině musí být při vstupu do země nejméně 15 dní staré ( ale ne starší než 90 dní, někdy se uvádí 6 měsíců). Dále musí být vyznačeno, že zvíře nepobývalo v místě s výskytem některé infekční nemoci.Na hraničním přechodu může být provedena prohlídka veterinářem. Pobyty domácích zvířat v ubytovacích zařízeních bývají zpoplatněny, na možnost jejich pobytu je zapotřebí se předem informovat. Věci osobní potřeby

 

Bezcelně lze dovézt pro osobní potřebu, a to v množství odpovídající době pobytu na území země a účelu cesty – je tak možné potraviny, 1 l alkoholu na osobu, nebo např. 200 kusů cigaret či 50 doutníků nebo 250 g tabáku.Nedoporučuje se dovoz syrového masa, nadměrné množství alkoholických nápojů ( tedy i piva), ovoce apod. Peníze a platební karty


SUVENÝRY
Nakupovat lze řemeslné výrobky, kožené zboží, sklo, zlato, keramika, místní pršut, kvalitní víno Vranac, Krstač či Nikšíćko pivo.Protože v Černé Hoře funguje šedá ekonomika, doporučujeme každé zboží před zaplacením důkladně prohlédnout.

TELEFONNÍ A POŠTOVNÍ SLUŽBY

Telefonní automaty na karty (telefonní karty jsou v prodeji v novinových stáncích) najdete na poštách.Pro mezinárodní hovory je možné použít telefony v hotelích, bývají však značně předražené.

 

Ve většině pobytových míst a na hlavních dopravních silnicích je pokrytí signálem mobilních telefonů GSM.Černohorští operátoři – ProMonte GSM (069; informace 9898) a Monet GSM (067; informace 9899), mají podepsané roamingové dohody se společnostmi T – Mobile (Promonte), O2 (Promonte, Monet), Vodafone (Promonte).

 

Pošty jsou většinou otevřené v pracovních dnech od 8 do 20 nebo 21 hodin, v sobotu od 8 do 15 hodin. Přes den mívají až dvě pauzy a nemusí přijímat vaše dopisy celý den. Známka na pohled do ČR stojí 0,60 euro, na dopis 0,70 euro. Z hlavních pošt můžete odesílat faxy a telefaxy do ciziny, Poštovní známky dostanete i v novinových stáncích. Na poště obvykle naleznete i směnárnu (mjenjačnicu).

Zdroj foto: www.budvarealstate.com

 
kontakt facebook aacount google plus account